Bitcoin, Ethereum, Ripple: Haftalık Kestirimler Ne?

Bitcoin, Ethereum, Ripple: Haftalık Kestirimler Ne?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin, Ethereum, Ripple: Haftalık Kestirimler Ne?

Bitcoin (BTC), neredeyse altı haftadır sürdürdüğü sakinliği nedeniyle yatırımcıların sabrını tüketiyor. Hacim eksikliği, Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) fiyatlarının da fazla aktivite göstermemesiyle birlikte altcoin’lere kadar uzandı. Haftalık görünüm, zayıflığın taban testlerine yol açabileceğini gösteriyor.

Bitcoin fiyatı düşmeye devam ediyor

BTC fiyatı 50 günlük EMA bölgesinde 29.352 dolar düzeyinde yatay hareketlerini sürdürüyor. Hacim eksikliği, 28.930 dolardan 31.462 dolara uzanan yükseliş ivmesinin akabinde geldi.

Boğaların mevcut 29.352 dolar dayanağını koruyamaması, fiyatın 28.930 dolara kadar düşmesine neden olabilir. Bu türlü bir hareket, satıcıları tekrar sahneye davet edecek. Çok bir ayı durumunda 28.417 dayanağına düşüş kapıda olabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin, Ethereum, Ripple: Haftalık Kestirimler Ne? 1

FXStreet analistlerinden Lockridge Okoth, 28.417 takviyesine potansiyel bir geri dönüşün çöküş senaryosu olacağını söylüyor. Bu türlü bir durumda ayılar, 26.000 takviyesine ulaşmak için rahat bir atılım yapacaklar. Teknik indikatör tarafında, 50’nin altındaki RSI ve negatif bölgedeki Awesome Osilatörler düşüş destekliyor. Bu da ayıların piyasaya liderlik ettiğini gösteriyor

Diğer yandan, satın alma baskısı 28.930 dolar dayanak düzeyinin üzerine çıkarsa, Bitcoin fiyatı üst istikametli hareketlerini sürdürecek. 31.462 dolar direncinin üzerinde belirleyici bir günlük mum çubuğu, daha yüksek düzeylere giden yolu temizleyerek potansiyel yeni doruklara yol açıyor.

Ethereum fiyatı Bitcoin karşısında üstünlük elde ediyor

ETH fiyatı, düşen bir kama formasyonu içinde kademeli bir konsolidasyon tamamladı. Şu anda 1 günlük ETH/BTC grafiğinde üst tarafta ilerliyor. Boğalar yerini ayılara bırakırken, daha düşük doruklar (LH) ve daha düşük tabanlar (LL) boğa teknik oluşumunu karakterize ediyor.

Teknik açıdan, 0,070 dolar düzeylerinin üzerinde kesin bir günlük mum çubuğu en son 5 Haziran’da görülen bir yükseliş trendini doğrulayacak. Bu türlü bir hareket, mevcut düzeyden %10’luk bir yükseliş manasına geliyor. Teknik indikatörlerde kelam konusu boğa eğilimini destekliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin, Ethereum, Ripple: Haftalık Kestirimler Ne? 2

Öte yandan, yatırımcılar kar almaya başlarsa, mevcut yükseliş hareketi kesintiye uğrayacak. Sonraki satış baskısı, ETH/BTC grafiğinin 0,061 dolardaki dayanağa yaklaştığını görecek. Bu durum ETH fiyatında daha fazla baskıya yol açıyor. ETH yatırımcıları içinde potansiyel kayıplara işaret edecek.

Ripple fiyatı bir kırılma için yükseliyor

Öte yandan, XRP fiyatı yükseliş eğilimini sürdürüyor. Fiyatı 0,676 dolardan dayanak bulduktan sonra istikrarlı bir formda üst istikamette ilerliyor. Her iki momentum indikatörünün de boğaları destekleyen pozisyonuyla, XRP yakında 0,826 dolar bölgesinde yeni yüksekleri hedefleyecek.

Boğa sinyali veren üç EMA, bunun en az dirençli yol olduğunu gösteriyor. Ayrıyeten olasılıkların boğaların lehine olduğunu ima ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin, Ethereum, Ripple: Haftalık Kestirimler Ne? 3

Ayı durumunda, 0,676 dolar takviyesini kaybetmek, 13 Temmuz rallisin kazanımlarını tehlikeye atacak. Ayıların bundan sonra sıradaki maksadı 0,604 dolar düzeyinde. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız 13 Temmuz’un Ripple zaferi, XRP fiyatını destekleyen ana katalizörler ortasında.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap