Bitcoin ETF’si için SEC’ten bugün cevap bekleniyor: Mümkün bir gecikmenin sonuçları BTC için nasıl olacak?

Bitcoin ETF’si için SEC’ten bugün cevap bekleniyor: Mümkün bir gecikmenin sonuçları BTC için nasıl olacak?

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin ETF’si için SEC’ten bugün cevap bekleniyor: Mümkün bir gecikmenin sonuçları BTC için nasıl olacak?

Ekonomist ve tüccar Alex Kruger, Ark Invest tarafından başvurusu yapılan Bitcoin spot ETF’si hakkında SEC’in bir karar vermesi ya da vermemesinin akabinde kripto piyasasında fiyat hareketinin olası tarafı hakkındaki görüşünü X’te (eski ismiyle Twitter) paylaştı.

Kruger, Bloomberg analisti James Seyffart’ın, Cathie Wood’un Ark Invest ve 21 Shares tarafından başvurusu yapılan BTC spot ETF ile ilgili Menkul Değerler ve Borsa Kurulunun kararı hakkında yakın vakitte attığı bir tweet hakkında yorum yaptı.

Başvuru mayıs ayının ortasında yapıldığından SEC’in bu bahisteki kararı için son tarih 13 Ağustos. Fakat bu tarih pazar gününe denk geldiği için düzenleyici kurumun bu hususta 11 Ağustos Cuma gününe kadar karar vermesi bekleniyor.

Bitcoin ETF başvurusu BTC fiyatını etkilemeyecek

Alex Kruger, Twitter gönderisinde SEC’in BTC ETF lansman başvurusunu onaylayıp onaylamamasına ya da geri çevirip çevirmemesine, hatta kıymetlendirmek için ek müddet talep edip etmemesine bakılmaksızın bunun BTC için değerli olmayacağını yazdı.

Ekonomist, bunun şimdiye kadar fiyatlandırıldığına inanıyor. 12 Temmuz’da menkul değerler düzenleyicisi, Ark BTC spot ETF başvurusunu incelemek için daha fazla vakte muhtaçlık duyduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde SEC, birkaç Bitcoin vadeli süreç ETF’sini onayladı. Lakin Bitcoin spot borsa yatırım fonlarının ortaya çıkmasına etkin olarak direniyor. Grayscale’in Bitcoin fonunu bir ETF’ye dönüştürme başvurusunu reddetmesinin akabinde şirket, mahkemede gayesine ulaşmayı umarak düzenleyiciye dava açtı.

BTC spot ETF’leri kurmak için müracaatta bulunan öteki finans devleri ortasında en büyük global fon yöneticisi BlackRock, Fidelity, VanEck, Bitwise ve başkaları yer alıyor. Cathie Wood, SEC’in birebir anda birkaç Bitcoin spot ETF’sini onaylayabileceğine inanıyor.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap