Bitcoin ETF’leri Onaylanacak Mı? Bloomberg Analistleri Çıtayı Yükseltiyor!

Bitcoin ETF’leri Onaylanacak Mı? Bloomberg Analistleri Çıtayı Yükseltiyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin ETF’leri Onaylanacak Mı? Bloomberg Analistleri Çıtayı Yükseltiyor!

29 Ağustos’un Grayscale zaferi akabinde Bloomberg analistleri, Bitcoin ETF’lerinin onay alma oranını arttırdı. Grayscale dava kararı, ABD’nin birinci spot Bitcoin ETF’si için olumlu bir adımdı. Bloomberg analistleri de ETF’lerin onaylanma ihtimalini %75’e kadar yükseltti.

Analistler, büyük ihtimalle bir Bitcoin ETF onayı göreceğimizi söylüyor

Bloomberg analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart, Grayscale zaferi akabinde ABD’de spot Bitcoin ETF’si için onay alma bahtının arttığını açıkladı. Bu kıymetli gelişme, ABD Mahkemesi’nin Grayscale’in Bitcoin Trust’ını (GBTC) spot BTC ETF’sine dönüştürme önergesini kabul etmesinin akabinde geldi.

Daha evvel Balchunas, spot ETF onayını %65 civarında tutuyordu. Bu da onay ihtimalinin retten daha yüksek olduğunu gösteriyor. X hesabından yaptığı yeni güncellemeye nazaran, analistler artık onay ihtimalini %75’e kadar çıkarıyor.

Bloomberg analisti Eric Balchunas, kelam konusu artan oran hakkında bugün X hesabından şunları yazdı:

James Seyffart ve ben, bu yıl piyasaya sürülecek spot Bitcoin ETF’lerinin bahtımızı %75’e çıkarıyoruz (24’ün sonunda %95). Grayscale galibiyetini evvelki %65 oranımıza dahil etsek de, kararın oybirliği ve kararlılığı beklentilerin ötesindeydi ve SEC’e “çok az hareket alanı” bırakıyor.

Grayscale, Bitcoin ETF onayı için piyasa öncülük ediyor

Bu ortada, BlackRock ve Fidelity üzere önde gelen finans kuruluşları, federal düzenleyici kurumdan bugüne kadarki birinci spot Bitcoin ETF’sini almak için rekabet ediyor. Grayscale’in mahkemede kazandığı zafer sonrasında, kripto topluluğu ETF onayının yakın gelecekte daha yüksek bir olasılığa sahip olacağı konusunda genel bir optimistlik paylaşıyor.

BTC balinaları Grayscale’in zaferini nasıl kutladı?

17 Ağustos’ta Bitcoin piyasasındaki beklenmedik şiddetli satışlar, BTC’yi 20 Haziran’dan bu yana birinci defa 25.000 doların altına düşürdü. Bu kaldıraç azaltma olayı, vadeli süreç piyasalarından 2,5 milyar dolar kıymetindeki açık konumların birkaç saat içinde kaldırılmasıyla son buldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin ETF’leri Onaylanacak Mı? Bloomberg Analistleri Çıtayı Yükseltiyor! 1

Duygular zayıfladıkça BTC’nin fiyatı takip eden günlerde 26.000 dolarda kaldı. Günlük grafikte temel momentum indikatörleri iki yılın en düşük düzeylerine geriledi. Bu da Bitcoin birikiminde değerli bir düşüşe işaret ediyor.

Ancak 29 Ağustos’taki gün içi ticaret seansında BTC fiyatı 27.000 doların üzerine çıktı. Böylelikle 17 Ağustos öncesindeki fiyat noktasına geri döndü. Fiyattaki bu artış, Grayscale’in SEC’e karşı kazandığı zafer sonrasında artan ağ faaliyetinin bir sonucuydu.

Bitcoin yatırımcıları en büyük kazananlardı

Mahkemenin karar haberinin duyulmasının akabinde BTC’nin toplumsal aktivitesi arttı. Santiment’e nazaran, Bitcoin etrafındaki tartışmaların artmasıyla birlikte coinin toplumsal hacmi anında %7 arttı.

Btcpiyasasi.com olarak Grayscale zaferinin akabinde Bitcoin piyasasının birinci yansısına bu yazıda yer verdik. Önder kripto şu anda 27.200 dolar bölgesine kazanımlarını muhafazaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap