Bitcoin ETF Yarışı: Bu Şirket, Farklı Bir Stratejiye Başvurdu!

Bitcoin ETF Yarışı: Bu Şirket, Farklı Bir Stratejiye Başvurdu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin ETF Yarışı: Bu Şirket, Farklı Bir Stratejiye Başvurdu!

Kripto varlık idaresi bölümünde önde gelen bir oyuncu olan Hashdex, Amerika Birleşik Devletleri’nde spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) yarışında şapkasını ringe attı. Kendisini son müracaatlardan ayıran Hashdex, müracaatında yeni bir yaklaşım benimsedi. Şirketin bu atağı, spot Bitcoin’i içerecek bir Bitcoin vadeli süreç ETF’si için ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bir başvuruyu içeriyor. Benzerlerinden farklı olarak Hashdex, Coinbase nezaret paylaşım muahedesine güvenmemeyi tercih etti ve bunun yerine spot Bitcoin’i CME piyasasındaki fizikî borsalardan temin etmeyi seçti. İşte detaylar…

Bitcoin ETF başvurusu dikkat çekti

NYSE Arca tarafından SEC’e sunulan yakın tarihli bir 19b-4 başvurusu, Hashdex’in Bitcoin vadeli süreç ETF’sine sırf spot Bitcoin’i dahil etme niyetini değil, tıpkı vakitte ETF’yi piyasaya eşsiz yaklaşımını yansıtan Hashdex Bitcoin ETF olarak yine markalama niyetini de özetliyor. Bloomberg’de analist olan James Seyffart, Hashdex’in stratejisinin ayırt edici niteliğine dikkat çekti. Hashdex, borsalardan direkt nakit alım yapmak yerine, ilgili durumlar için takas (EFRP) süreçlerini gerçekleştirmeyi planlıyor. Bu, vadeli süreç kontratlarının muadil bir spot durum karşılığında takas edilmesini içeriyor ve hem düzenleyici onay hem de piyasa istikrarı açısından potansiyel avantajlar sunuyor. Seyffart’ın tahlili tıpkı vakitte dış faktörlerin SEC’in karar alma süreci üzerindeki potansiyel tesirini de vurguluyor.

Grayscale davası, Ethereum vadeli süreçlerinin sunulması ve BlackRock’ın Coinbase nezaret paylaşım mutabakatını kullanması üzere faktörler nedeniyle SEC Lideri Gary Gensler üzerindeki baskı artarken, Hashdex’in alışılmadık yaklaşımı uygun bir seçenek sunabilir.Hashdex ETF başvurusu öteki kesim uzmanlarının da dikkatini çekti. The ETF Store Lideri Nate Geraci, yatırımcı Alistair Milne ve finans avukatı Scott Johnsson, Hashdex’in yaklaşımının SEC’in Bitcoin ile alakalı piyasa manipülasyonu ve likidite meselelerine ait tasalarını hafifletmeye yardımcı olabileceğini öne sürdü.ETF ortamı gelişmeye devam ederken, Hashdex’in eşsiz başvurusu, düzenleyici onay etrafında devam eden tartışmalara enteresan bir boyut katıyor.

BTC fiyatı 26.000 dolar civarında

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere SEC ve Gary Gensler, büyüyen spot Bitcoin ETF müracaatları dalgası, Ethereum ETF’lerinin akını ve bu yıl içinde bir spot Bitcoin ETF’sinin potansiyel onayı hakkında şimdi yorum yapmadı. Bu gelişen görünümün ortasında, kripto para piyasası dinamik kalmaya devam ediyor.Bitcoin’in mevcut fiyatı 26.045 dolar düzeyinde bulunuyor ve yaklaşık bir hafta boyunca yatay bir seyir izledi ve son 24 saat içinde süreç hacminde %9’luk bir düşüş yaşandı. Bu makale, Hashdex’in yaklaşımının ETF onaylarının yörüngesini potansiyel olarak yine şekillendirebileceği kripto para ünitesi sanayisinde çok değerli bir anı yakalamakta. Hashdex, eşsiz bir metodolojiyi benimseyerek dikkat çekti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap