“Bitcoin Ekim’de Bu Seviyeyi Görecek” Ünlü Şirket Uyarıyor!

“Bitcoin Ekim’de Bu Seviyeyi Görecek” Ünlü Şirket Uyarıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: “Bitcoin Ekim’de Bu Seviyeyi Görecek” Ünlü Şirket Uyarıyor!

Kripto para piyasası yarın iflas eden FTX’in neden olacağı önemli bir satış baskısını deneyim edecek. Öte yandan, kripto ticaret devi QCP Capital, Bitcoin için yıl sonuna dek sürecek bir satış baskısını öngörüyor. Şirket, Bitcoin için Ekim ayına kritik bir düzeye işaret ediyor.

QCP Capital, Bitcoin için 2023’ün son çeyreği için düşüş bekliyor

Salı günü açıklama yapan firma, “Çeyrek periyodu düşük düzeylerde tamamlamayı öngörüyoruz,” iddialarına yer verdi. QCP Capital’e nazaran, Bitcoin Ekim ayında 23.000 doların altını görecek. Bu karamsar iddianın gerisinde bir dizi faktör yer alıyor. Bunlar ortasında yaklaşan makro ekonomik olaylar ve yüksek ABD enflasyon bilgileri öne çıkıyor.

20 Eylül’de toplanacak olan ABD Merkez Bankası’nın (FED) “beklenenden daha şahin” bir tavır sergilemesi bekleniyor. QCP ayrıyeten, önümüzdeki hafta faiz artırımının askıya alınabileceğini öngörüyor.

Şirket, FTX token satışları ve Mt. Gox’un yaklaşan iflas ödemelerinin piyasayı “kısıtlayacağı” konusunda uyarıyor. Raporda, “Teorik olarak önümüzdeki ay başında bir taban bekliyoruz. Lakin gerçek taban Ekim ortasında ortaya çıkacak,” tahlillerine yer verdi. Firmanın görüşüne nazaran, berbat haberlerin sona ermesiyle birlikte yılın birinci çeyreğinde bir yükseliş trendi görebiliriz.

Yarın kritik: FTX satışları başlayabilir

Bitcoin ve altcoin piyasası, FTX borsasının iflas süreciyle sarsılmaya devam ediyor. İflas süreçleri kapsamında, kimi kripto paraların satışı için mahkemeden onay alınması planlanıyor. Bu da yatırımcılar ortasında satış baskısını artırıyor. Borsa, geçtiğimiz Ağustos’ta token satışı için başvurmuştu.

FTX, büyük bir kısmını 2025-2028 yılları ortasında açmayı planladığı 1,16 milyar dolar kıymetindeki SOL tokenlara sahip. Btcpiyasasi.com olarak satış için hazır olan öteki kripto para ünitelerine bu yazıda yer verdik. Bunlardan biri olan Tron’un kurucusu Justin Sun da, FTX’in kripto topluluğuna olan potansiyel satış tesirlerini azaltmak için bir teklif düşünmekte olduğunu tabir etti. Sun, “TRX tokenlarını tezgah üstü alabilirim, böylelikle sorun yok,” dedi.

https://twitter.com/justinsuntron/status/1701265627741335573

Bitcoin varsayımları, uzun vade için optimist kalmaya devam ediyor

BitMEX’in evvelki CEO’su Arthur Hayes’de yeni bir blog yazısında Bitcoin (BTC) kestirimlerini güncelledi. Hayes, FED’in faiz siyasetlerinin Bitcoin üzerinde büyük tesiri olduğunu vurguladı. FED’in faizleri azaltma kararı alması halinde BTC’nin 70.000 dolara kadar çıkabileceğini tez etti.

Hayes, Mart ayında yaşanan finansal kriz sonrası FED’in faiz artırımını durduracağını ve Bitcoin’in yükselmesini bekliyordu. Fakat FED, enflasyonu denetim altına almak ismine faizleri artırmaya karar verdi.

Hayes, ekonomistlerin FED’in ne vakit faiz artırımına son vereceğini merak ettiklerini lisana getirdi. Mart’taki bankacılık krizinden sonra FED’in sürpriz bir kararla faiz artırımına gittiğini belirtti.

Bu noktada, “FED aslında bankaları korumakla vazifeli. Aslında bizler FED’in faizleri düşürerek bankacılık sistemini stabilize edeceğini düşünüyorduk,” diye yazdı. Lakin FED, enflasyonu düşürmeye yönelik olarak faizleri artırdı. Hayes, Bitcoin iddialarında epey optimist bir görünüm ortaya koyuyor.

BTC fiyatının 70.000 dolar yolculuğu

Hayes, Bitcoin’in 70.000 dolara ulaşamamasının nedeninin, insanların FED’in faizleri daha da artırmasına odaklanmaları ve enflasyonun düşmesine yeteri kadar değer vermemeleri olduğunu söz etti. Tahlillerinde, “Bitcoin’in FED siyasetleriyle olumlu bir bağı var. Gerçek oranların müspete dönmesi Bitcoin için yükseliş sinyali” diye yazdı.

BTC Piyasası: “Bitcoin Ekim’de Bu Seviyeyi Görecek” Ünlü Şirket Uyarıyor! 1

BitMEX’in eski CEO’su, Bitcoin’in beşerler için makul bir alternatif olduğunu belirtti. Tahlillerinin bir kısmında, “BTC’nin hudutlu arzı ve süratli ödeme ağı, bankacılık ve yatırım sistemlerine karşı büyük bir rekabet oluşturuyor. Bitcoin satın almak artık daha mantıklı bir seçenek” diye yazdı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap