Bitcoin Düşüşü Devam Edecek mi? İşte 7 Uzmanın Görüşleri!

Bitcoin Düşüşü Devam Edecek mi? İşte 7 Uzmanın Görüşleri!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Düşüşü Devam Edecek mi? İşte 7 Uzmanın Görüşleri!

Dünyanın önde gelen kripto para ünitesi Bitcoin, son vakitlerde değerli bir dalgalanmayla karşı karşıya kaldı. Bu da trader ve yatırımcıların bir sonraki atılımını düşünmesine neden oldu. Değişen piyasa dinamikleri ve makroekonomik belirsizliklerin ortasında, ünlü analistler Bitcoin’in fiyatının potansiyel yörüngesine ait bakış açılarını paylaştı. İşte görüşlerinin bir özeti…

Bitcoin 20.000 doları test edebilir mi?

Wolfe Research’te teknik analist olan Rob Ginsberg, Bitcoin’in mevcut grafik durumuyla ilgili kaygılarını lisana getirdi. Keskin bir düşüş yaşadıktan sonra Bitcoin 25.000 doların üzerinde dayanak buldu ve gelecekteki tarafı hakkında tartışmalara yol açtı. Ginsberg, Bitcoin grafiğindeki berbatlaşan eğilimi ve momentumu vurgulayarak, ileride kıymetli bir düşüş olacağını öne sürdü. Ginsberg, 24,750 dolar ile 25,000 dolar ortasında kilit takviye düzeyleri belirledi ve Bitcoin’in yıl sonuna kadar 20,000dolar düzeyini test etmesinin kendisini şaşırtmayacağını da kelamlarına ekledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Düşüşü Devam Edecek mi? İşte 7 Uzmanın Görüşleri! 1

Teknik analist Julius de Kempenaer, Bitcoin’in potansiyel dalgalanmalarına ait perspektifini sundu. Düşüş eğiliminin devam etmesi halinde Bitcoin’in bir sonraki gayesinin, daha evvel Mart 2023’te ulaştığı bir düzey olan 19.000 dolara kadar düşebileceğini belirtti. Öte yandan, Bitcoin’in yakın vadede 25.000 ila 30.000 dolar ortasında salınması mümkünlüğünü da özetledi. Kempenaer’e nazaran bu aralığa bağlı hareket, Bitcoin’in 48.000 dolara ulaşma potansiyeli ile bir yükselişe yol açabilir.

Katie Stockton: Ayı indikatörleri var

Fairlead Strategies’in kurucusu Katie Stockton, Bitcoin’in fiyatının gelecekteki yörüngesine tartı verdi. Aşağı taraflı amaçlarını sırasıyla 25.200 ve 20.600 dolar olarak belirledi. Stockton, kısa ve orta vadeli göstergelerin daima bir düşüşe işaret ettiğini, uzun vadeli göstergelerin ise düzgünleşme belirtileri gösterdiğini vurguladı. Bitcoin’in yapısının potansiyel olarak 25.200 dolar takviye düzeyinin aşılmasına yol açabileceğini ve aşağı taraflı riskleri daha da artırabileceğini vurguladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Düşüşü Devam Edecek mi? İşte 7 Uzmanın Görüşleri! 2

Genesis Trading’in yöneticisi Noelle Acheson, makro belirsizliğin yatırımcı davranışı üzerindeki tesirinin altını çizdi. Artan makroekonomik belirsizliğin yatırımcıları piyasaya girmekten caydırdığını vurguladı. Acheson ayrıyeten zayıf likiditenin varlığına ve bu bilinmeyen şartlar nedeniyle yatırımcılar ortasında itimat eksikliğine dikkat çekti. Borsanın kıymetli bir düşüş yaşaması halinde, yatırımcıların karlarını garanti altına almayı ve belirsizlik azalana kadar nakit yatırımlara geçmeyi tercih edebilecekleri için kripto piyasasının da ziyan görebileceği konusunda uyardı.

İyimser görüşler de var

Bu bakış açısının tersine, FRNT Financial CEO’su Stephane Oullette, yıl boyunca gözlemlenen olumlu bir eğilime dikkat çekti. Oullette, bu yıl Bitcoin’in fiyatındaki her keskin düşüşün akabinde bir toparlanma yaşandığını vurguladı. Önümüzdeki günlerde satışların potansiyel devamı hakkında daha fazla bilgi edinme beklentisini lisana getirdi. Oullette ayrıyeten 25.000 doların altında istikrarlı bir kırılmanın ya da 30.000 doların üzerinde güçlü bir ivmenin piyasa dinamiklerinde büyük bir değişime işaret edebileceğini belirtti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Düşüşü Devam Edecek mi? İşte 7 Uzmanın Görüşleri! 3

Oppenheimer’ın teknik tahlil müdürü Ari Wald da son düşüşü yükseliş trendinden yatay aralığa geçişin bir işareti olarak yorumladı. İzlenmesi gereken bir sonraki takviye düzeyini 24.770 dolar olarak belirledi ve üst istikametli amacı 200 günlük hareketli ortalama ile temsil edilen 27.300 dolar olarak belirledi. Bu tahlil, Bitcoin’in potansiyel hareketlerinin değerlendirilmesinde kilit fiyat düzeylerinin değerini vurgulamaktadır.

Her Bitcoin adımını bilen Brandt, izlenmesi gerekenleri açıkladı

Ünlü bir grafik analisti olan Peter Brandt, yakın vakitte attığı bir tweet aracılığıyla görüşlerini paylaştı. Teknik tahlil kullanarak yaptığı isabetli varsayımlarla tanınan Brandt, Bitcoin için 24.800 dolarlık takviye düzeyinin kritik kıymetini vurguladı. Bu düzeyin altında bir kapanışın günlük ve haftalık grafikleri etkileyerek potansiyel olarak daha fazla hasara yol açabileceği telaşını lisana getirdi. Brandt’ın tweet’i, tecrübeli analistlerin bile piyasaya bir dereceye kadar belirsizlikle yaklaştığını kabul ederek alçakgönüllülüğünü sergiledi.

Brandt’ın tahlili dayanak düzeyinin ötesine uzanarak Bitcoin’in 29.000 dolar civarındaki hareketinin gelecekteki yörüngesi hakkında fikir verebileceğini öne sürdü. Bu düzeyden yana gerçek hareketin bir fiyat düşüşü iddiasıyla uyumlu olarak bir çöküşe yol açabileceğini varsayım etti. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Brandt’ın geçmişteki ayı piyasalarını gerçek varsayım etme konusundaki sicili ona, görüşlerine kıymet veren trader, yatırımcılar ve meraklılardan oluşan bir takipçi kitlesi kazandırmıştır. Sonuç olarak, Bitcoin meçhul piyasa şartlarında ilerlerken, analistlerin bakış açıları potansiyel hareketlerine ait pahalı bilgiler sağlamakta.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap