Bitcoin Düşüşlerini Öngören Efsane’den Büyük Uyarı!

Bitcoin Düşüşlerini Öngören Efsane’den Büyük Uyarı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Düşüşlerini Öngören Efsane’den Büyük Uyarı!

Bitcoin (BTC) tabanlarını evvelden bildiren bir kripto analisti, beklentilerin tersine, önder kriptonun mevcut fiyat bölgesinde sonlu kalacağını söylüyor.

Bluntz, Bitcoin fiyatının bir düzeltmeye daha şahit olabileceği konusunda uyarıyor

Bluntz (eski ismiyle Smart Contracter) lakaplı tanınan kripto analisti, 2018 ayı piyasasının tabanını gördükten bilhassa Twiter’da ün kazandı. Btcpiyasasi.com olarak isabetli varsayımlarına bu yazıda yer verdik. Aktüel tahlillerinde, Bitcoin’in kısa vadede 30.000 doların üzerine çıkma ihtimalinin düşük olduğunu söyledi. Bu noktada, Bitcoin’in günlük grafikte beş dalgalı bir yükseliş trendinden geçmesinin büyük olasılıkla bittiğinden bahsediyor.

Analiste nazaran, BTC şu anda 25.000 dolar fiyat alanına yöneleceği bir ABC düzeltme hareketinin ortasında. Aşağıdaki grafiği paylaşan Bluntz, “ABC düzeltmesi BTC için geçerli ve benim için en mantıklısı. Son düzeltme 41 gün sürdü. Şimdiye kadar, bu en son düzeltmeye yalnızca 14 gün kaldık. Bu bana gereğince uzun gelmiyor” diyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Düşüşlerini Öngören Efsane’den Büyük Uyarı! 1

Bluntz, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan Elliott Wave teorisinin tanınan bir uygulayıcısıdır. Teoriye nazaran, yükseliş eğilimi gösteren bir coin, beş dalgalı bir yükseliş trendine girme eğilimindedir. Akabinde bir ABC düzeltme hareketi gelir.

Bluntz’un grafiğine bakış, Bitcoin’in 25.000 dolara ulaştıktan sonra yükseliş trendine devam edebileceğini gösteriyor. Ek olarak, analist, 2023’ün ikinci yarısında 32.000 dolara yükseliş bekliyor.

BTC fiyatı daha fazla düşecek mi?

Öte yandan, Bitcoin Vadeli Süreçleri, analistler ortasında sıcak bir mevzu halime geldi. Bu hacim, Bitcoin’in Spot ticaretinin hacminin dokuz katına ulaşmış durumda. Sonuç olarak, piyasa, fiyat değişimlerine karşı daha hassas hale geliyor.

Twitter’dan ‘Maartunn’a nazaran, vadeli süreç piyasasında süreç hacminin günlük bazda yaklaşık 900 bin, vadeli süreç hacminde ise yaklaşık 100 bin olduğuna dikkat çekti.

Maartunn’un tahliline nazaran bu büyük eşitsizliğin birincil nedeni, Binance borsasının yakın vakitte kripto çiftlerinin birçoklarında sıfır kurullu spot ticaretini devre dışı bırakması. Bu da Bitcoin’de spot ticaret hacminde kıymetli bir düşüşe neden oldu. Sonuç olarak, oranın “senkronize olmamasına” yol açıyor.

Buna ek olarak, geçmişte Bitcoin dominans oranının kendisinden evvelki periyoda nazaran yüksek olduğu devirlerde, Temmuz 2021’de kabaca tepeye yedi kat, tabana yalnızca bir defa yakın olduğundan bahsediyor. Sonuç notları, “Aşırı volatilite periyodu göreceğimiz garanti” formunda yavuz bir müşahedede bulunuyor.

Ethereum fiyatı Bitcoin

Bluntz’in tahlillerinin ikinci kısmında, Ethereum’un BTC’den daha süratli düşme ihtimali yer aldı. ETH/BTC tahlillerini paylaşan Bluntz, ETH’nin yükseliş ivmesini yine kazanmadan ve 0,073 BTC’ye (2,138 dolar) yükselmeden evvel 0,06 BTC’ye (1,757 dolar) kadar düşebileceğini söylüyor.

Bence ETH/BTC/ yine makus görünmeye başladı ve Mart’ın en düşük düzeyindeki fiyat hareketi muhtemelen bir ABC yükselişiydi. Her gün 0.618’i kaybediyor ve yeni bir taban muhtemel üzere görünüyor. ETH/BTC günlük/haftalık olarak yeni bir taban düzeye inmek üzereyken altcoinlerde yükselmek güç.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap