Bitcoin Düşerken Ünlü Analistten Bomba Altcoin Açıklaması

Bitcoin Düşerken Ünlü Analistten Bomba Altcoin Açıklaması

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Düşerken Ünlü Analistten Bomba Altcoin Açıklaması

Yakın tarihli bir Twitter iletisinde ünlü analist ve teknik uzman Michaël van de Poppe’den çok çarpıcı altcoin açıklaması geldi. Ayrıyeten Poppe, kripto para piyasasının mevcut durumu hakkında pahalı bilgiler veriyor. Öncelikle Bitcoin (BTC) hakimiyetine ve bunun altcoinler üzerindeki tesirlerine bakıyor. Bu görüşler, bilhassa kripto dünyasındaki karışık sinyallerin olduğu vakitlerde incelikli bir bakış açısı sağlıyor.

Bitcoin hakimiyeti: Altcoinler için değerli bir gösterge

Piyasadaki belirsizliklere karşın van de Poppe, Bitcoin hakimiyetinin çok kıymetli bir ölçüt olduğuna dikkat çekiyor. Bitcoin’in piyasa pahasını toplam kripto para piyasası pahasının yüzdesi olarak ölçüyor. Uzmana nazaran bu gösterge altcoin projelerinin gücünü ya da zayıflığını sağlam bir halde ölçebiliyor. Piyasalar çalkantılı görünse bile, altcoinlerde altta yatan bir momentum olabileceğini öne sürüyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Düşerken Ünlü Analistten Bomba Altcoin Açıklaması 1

Ayrıca, en düzgün yatırım kararlarının ekseriyetle yatırımcıların kendilerine en az güvendikleri vakitlerde alındığını belirtiyor. Buna nazaran Poppe sezgisel bir yatırım ipucu sunuyor. Bu alışılmadık bilgelik, değişken Bitcoin ve kripto para ortamında gezinenlere kıymetli bir rehberlik sağlayabiliyor.

Tarihsel modeller altcoin dalgalanmasını öngörüyor

Van de Poppe, mevcut piyasa şartları ile evvelki döngülerde ne olduğuna bakıyor. Buna nazaran bilhassa 2015 ve 2019’daki Bitcoin halving olaylarına giden 8-10 ay içinde görülen şartlar ortasında paralellikler kuruyor. Bu devirlerde, altcoin dünyasının Bitcoin çiftlerinde yükselmeye başladığını belirtiyor. Öbür taraftan bu durumun Bitcoin hakimiyetinde bir düşüşle birebir vakte denk geldiğini belirtiyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Düşerken Ünlü Analistten Bomba Altcoin Açıklaması 2

Bu tarihî model, kripto paraların Bitcoin çiftlerinde kıymetli bir yükselişin tepesinde olabileceğini gösteriyor. Öbür taraftan bu alternatif dijital varlıklar için potansiyel bir boğa koşusuna işaret ettiğini gösteriyor. Azalan Bitcoin hakimiyeti, altcoin dünyasına yönelik piyasa ilgisinin artmakta olduğu fikrini daha da destekliyor.

Ethereum’un esnekliği

Aynı Twitter başlığında van de Poppe, piyasa kıymetine nazaran ikinci en büyük kripto para ünitesi olan Ethereum’u da tartışıyor. Altcoin Ethereum’un şu anda Bitcoin karşısında bir konsolidasyon etabında olduğunu vurguluyor. Daha da değerlisi, rastgele bir zayıflık ya da yeni taban düzeyler görülmüyor. Bu müşahede, Ethereum için yükseliş kademesi muhtemelliğine işaret eden 10 aylık halving öncesi bakış açısıyla uyumlu.

BTC Piyasası: Bitcoin Düşerken Ünlü Analistten Bomba Altcoin Açıklaması 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Poppe önümüzde altcoin fırsatlarının olduğuna işaret ediyor. Van de Poppe’nin tahlili altcoin yatırımcıları için optimistlik sağlıyor. Piyasa şartları bilinmeyen görünse de, altta yatan göstergeler ve tarihî modeller Ethereum da dahil olmak üzere altcoinler için potansiyel büyüme ve fırsatlara işaret ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap