Bitcoin Düşerken Bu 4 Altcoin Yeşil Sinyal Veriyor!

Bitcoin Düşerken Bu 4 Altcoin Yeşil Sinyal Veriyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Düşerken Bu 4 Altcoin Yeşil Sinyal Veriyor!

Bitcoin fiyatı, yeni bir haftaya daha eski dayanak düzeylerinden başlamaya hazırlanıyor. Bu esnada, orta hacimli 4 altcoin yükseliş için yeşil sinyaller veriyor.

BTC fiyatı istikrar kazanırken bu 4 altcoin boğalara göz kırptı

Bitcoin (BTC) fiyatı, yakın vakitte 26,114 dolar düzeyine gerileyerek aşağı taraflı bir hareket izledi. Haftalık bazda %11’lik kaygı verici bir düşüş yaşadı. Bitcoin’in 25,000 dolar civarında dayanak bulması olumlu bir gelişme üzere görünse de, kimi analistler kritik 20,000 dolar düzeyine hakikat bir geri çekilme senaryosunu pahalandırıyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Düşerken Bu 4 Altcoin Yeşil Sinyal Veriyor! 1

Bitcoin’deki düşüş, birkaç altcoin fiyatını aşağıya çekerek geniş tabanlı bir satışa işaret ediyor. Bununla birlikte, güçlü takviye düzeylerinden sıçrayarak üst hareketlerini sürdürerek öne çıkan birkaç altcoin var. Olumsuz trendi kırabilecek ve önümüzdeki birkaç gün boyunca müspet kalabilecek birinci 5 altcoin için grafikleri inceleyelim. Teknik analist Rakesh Upadhyay, izlenmesi gereken kritik düzeyleri belirliyor…

Hedera (HBAR)

HBAR fiyatı 15 Ağustos’ta genel direnç olan 0,078 dolardan geriledi. Bu da ayıların daha yüksek düzeylerde faal olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, altcoin boğalarınon lehine olan küçük bir avantaj, alıcıların 500,054 doları düşüşü satın almasıdır.

BTC Piyasası: Bitcoin Düşerken Bu 4 Altcoin Yeşil Sinyal Veriyor! 2

Teknik indikatör tarafında, ger iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI müspet bölgede. Bu da alıcıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Boğalar, HBAR fiyatının tekrar 0,078 dolar genel dirence itmeye çalışacak. Bu direnç aşılırsa, analiste nazaran altcoin fiyatı 0,093 dolara ve sonunda 0,099 dolara yönelecek.

Bunun yerine, fiyat düşer ve 20-EMA’nın altına gerilerse, ayıların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösterecek. Altcoin daha sonra yükseliş trendi çizgisindeki dayanağı tekrar test edebilir. Bu düzeyin altında bir kırılma, 0,045 dolara ve akabinde 0,040 dolara düşüş için kapıları açıyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Düşerken Bu 4 Altcoin Yeşil Sinyal Veriyor! 3

Altcoin, güzelleşme sinyalleri gösteriyor fakat 0.070 dolar civarındaki dirençle karşı karşıya. Bu durum, ayıların hala varlığını koruduğunu ve yükselişlerde satış baskısının devam ettiğini işaret ediyor. Fiyat şu anda hareketli ortalamalara geri dönmüş durumda.

Eğer fiyat bu düzeyden üst taraflı bir hareket yaparsa, bu boğaların hareketli ortalamaları dayanak olarak kullanmayı denediğini gösterir. Alıcılar daha sonra 0.070 dolar direncini aşmak için uğraş sarf edebilirler. Şayet bunu başarırlarsa, ralli 0.075 dolara kadar devam edecek. Ancak, hareketli ortalamaların altına düşerse, altcoin’in yükseliş trend çizgisine hakikat düşmesi mümkün. Bu nedenle, yakın periyotta fiyatın hareketini ve bu düzeyleri yakından takip etmek epey kıymetli.

Optimism (OP)

OP fiyatı hareketli ortalamaların altına düştü lakin yükseliş trendi çizgisinde takviye buldu. Bu da talebin daha düşük düzeylerde olduğunu gösteriyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Düşerken Bu 4 Altcoin Yeşil Sinyal Veriyor! 4

Altcoin, yükseliş trendi çizgisinden atladı lakin 1.51 dolar civarında dirençle karşılaştı. Şayet fiyat yükseliş trendi çizgisinin altına düşmezse, 20 günlük EMA üzerinde bir yükseliş mümkünlüğü artıracak. Bu durumda, altcoin’in genel direnç düzeyi olan 1.88 dolara yanlışsız bir ralli kelam konusu.

Ancak aksi bir senaryoda, fiyat düşüşe geçer ve yükseliş trendi çizgisinin altına inerse, ayıların hakimiyet kazandığını gösterecek. Bu nedenle, OP için öncelikle 1.21 dolara, akabinde 1.09 dolara düşüş kelam konusu.

BTC Piyasası: Bitcoin Düşerken Bu 4 Altcoin Yeşil Sinyal Veriyor! 5

4 saatlik grafik tahlili, ayıların 50-SMA’da toparlanmayı durdurmaya çalıştığını gösteriyor. Şayet fiyat 20-EMA’nın altında kapanış yaparsa, mümkün bir sonraki durak yükseliş çizgisi olacak. Şayet bu dayanak düzeyi aşağı taraflı bir kırılma yaşarsa, daha önemli bir düşüşün başlangıcı manasına gelecek.

Ancak, bu senaryonun aksine, fiyat mevcut düzeyden üst taraflı bir hareket yapar ve 50-SMA’nın üzerine çıkarsa, 1.61 dolar civarında bir rahatlama rallisinin başladığını gösterecek. Şayet bu düzey aşılırsa, altcoin fiyatı1.71 dolara kadar yükselme potansiyeline sahip.

Injective (INJ)

Injective’in son birkaç gündeki fiyat hareketi, alıcıların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteren yükselen bir yükselen üçgen formsyonu oluşturdu.

BTC Piyasası: Bitcoin Düşerken Bu 4 Altcoin Yeşil Sinyal Veriyor! 6

Altcoin, 17 Ağustos’ta fiyatı yükseliş üçgeninin altına çekti. Lakin, mum çubuğundaki uzun kuyruk, düşük düzeylerde sağlam alım aktivitesini gösterdi. 18 Ağustos’ta boğalar fiyatı 7.73 doların üzerinde çıkardı. Bu da boğaların 20 günlük EMA’yı desteklemek için gayret gösterdiğini gösteriyor.

Eğer fiyatı 8.16 dolar üzerine çıkarsa, boğalar tekrar denetimi ele geçirecekler. Bu da potansiyel bir ralli için manileri temizliyor. Hatta 10 dolar beklentilerini yeniliyor. Fakat, fiyat yükseliş trendi çizgisinin altına inerse, 5.40 dolara kadar düşüş kelam konusu.

BTC Piyasası: Bitcoin Düşerken Bu 4 Altcoin Yeşil Sinyal Veriyor! 7

Altcoin, 4 saatlik grafikte yükseliş trendi çizgisinden güçlü bir sıçrama sergiliyor. Bu da boğaların bu seviyeyi sağlam bir biçimde savunduğunu gösteriyor. Düzgünleşme süreci muhtemelen 8.33 dolar düzeyindeki genel dirençle karşılaşacak.

Eğer fiyat mevcut düzeyden yahut genel dirençten gerilerse, boğaların düşük düzeylerde alım yapmayı sürdürdüğünü gösterecek. Bu da 8.33 dolar düzeyinin üzerinde bir kırılma ihtimalini artırıyor. Şayet bu direnç düzeyi aşılırsa, altcoin evvel 8.83 dolara, akabinde 9.50 dolara hakikat yükselebilir. Şayet 50-SMA aşağı istikametli kırılırsa, bu sefer ayılar 6.50 dolara kadar baskı yapacak.

THORChain (RUNE)

Çoğu altcoin baskı altında sersemlerken, THORChain son birkaç gündür yükseliş trendinde.

BTC Piyasası: Bitcoin Düşerken Bu 4 Altcoin Yeşil Sinyal Veriyor! 8

Altcoin, 19 Ağustos şamdanında gözlenen uzun fitil ile üst istikametli bir hareket sergiledi. Lakin bu hareket, 2 dolarlık genel direnç düzeyinde satış baskısı ile karşılaştı. Son birkaç gündeki süratli ralli, RSI düzeyini de çok alım bölgesine itti. Bu da küçük bir konsolidasyon yahut düzeltme ihtimalini gösteriyor.

Boğalar, mevcut düzeyden fazla gerilemezse, 2 dolar düzeyinin üzerinde bir kırılma mümkünlüğünü artacak. Şayet bu gerçekleşirse, altcoin fiyatı 2.30 dolara ve akabinde 2.60 dolara gerçek düşüş gösterebilir. Buna karşılık, fiyat 1.41 doların altına düşerse, 1,33 dolara kadar daha derin bir düzeltmenin başladığının sinyalini verecek.

BTC Piyasası: Bitcoin Düşerken Bu 4 Altcoin Yeşil Sinyal Veriyor! 9

4 saatlik grafikteki iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI çok alım bölgesinde. Fiyat 1.80 doların üstünde kalırsa, parite 2 dolarlık kritik direnci tekrar test edecek. Tam karşıtı durumda, fiyat 1.80 doların altına düşerse, 20-EMA’ya düşüş kelam konusu. Bu düzeyden güçlü bir sıçrama, hassaslığın hala olumlu olduğunu gösterecek. Bu da 2 dolarlık ralli fırsatını artırıyor. Öte yandan, çok bir satış durumunda, 1.38 dolara kadar gerileme ihtimali masada. Bu nedenle, altcoin fiyatını izlemek ve düzeyleri takip etmek epeyce değerli.

Bu coin’ler ivme kaybediyor: Tarihi tabanlara ulaştılar

Bitcoin fiyatı istikrar kazanırken tüm altcoin dalı uygun günlerini yaşamıyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, içlerinde APE ve ALGO’nun da yer aldığı 7 altcoin bu hafta tarihi tabanları gördü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap