Bitcoin Dopingiyle Bu 4 Altcoin Hafta İçinde Sıçrayabilir!

Bitcoin Dopingiyle Bu 4 Altcoin Hafta İçinde Sıçrayabilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Dopingiyle Bu 4 Altcoin Hafta İçinde Sıçrayabilir!

Önde gelen kripto para uzmanları, yakın vakitli yaptığı tahlillerde önder kripto para ünitesi Bitcoin (BTC)’in yükselişi ile birlikte bu 4 altcoin projesinde yükseliş bekliyor! Pekala, bu projeler için sırada ne var? Hangi düzeyler görülecek? İşte detaylar…

Bitcoin yükselişiyle birlikte bu 4 altcoin patlama yapabilir!

Uzmanlara nazaran S&P 500 Endeksi (SPX) haftayı %0,29’luk nominal bir kayıpla kapatırken, Bitcoin haftayı %5’in üzerinde daha derin bir düşüşle bitirmeyi hedefliyor. Bitcoin’deki zayıflık birçok altcoini aşağı çekerek hissiyatın zayıfladığını gösterdi. Bitcoin’in 12 Mayıs’taki sağlam sıçraması bir örnek olabilir. Birçok analist Bitcoin’in toparlanmaya başlamasını bekliyor lakin izleme kaynağı Material Indicators mevzu ile ilgili yatırımcıların temkinli olmasını öneriyor. Yakın tarihli bir tahlilde, balinalardan daha düşük düzeylerde güçlü bir teklif gelmemesinin kaygı verici bir işaret olabileceğini açıkladılar. Bununla birlikte Material Indicators dataları, Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamanın altında kalması halinde yükseliş perspektifinin geçersiz olacağına işaret ediyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Dopingiyle Bu 4 Altcoin Hafta İçinde Sıçrayabilir! 1

Önümüzdeki birkaç gün içinde, Kongre önderleri ile Beyaz Saray ortasındaki borç tavanı görüşmelerinde kaydedilen ilerlemenin ön plana çıkması bekleniyor. ABD’nin temerrüde düşme mümkünlüğünün yarattığı belirsizlik ve riskler pay senedi piyasalarındaki yükselişi denetim altında tutabilir lakin uzmanlara nazaran Bitcoin ve altcoinlerin tüm bu kaosa nasıl reaksiyon vereceğini varsayım etmek sıkıntı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Bitcoin düzeltici bir kademeye başladı ve birçok altcoin kendi takviye düzeylerinin altına indi. Sırf birkaç kripto para ünitesi grafiklerde olumlu görünüyor. Bununla bir arada uzmanlar, yakın vadede yükselişe geçebilecek kripto para ünitelerini açıkladılar.

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin (BTC)’in 12 Mayıs mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların aykırı baş ve omuz (H&S) formasyonunun boyun çizgisine kadar olan düşüşleri agresif bir biçimde satın aldığını gösteriyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Dopingiyle Bu 4 Altcoin Hafta İçinde Sıçrayabilir! 2

Alıcılar fiyatı üçgene geri itmeye çalışacak lakin ayıların sert direnciyle karşılaşabilir. Aşağı eğimli 20 günlük üstel hareketli ortalama (27,959 dolar) ve 41’in altındaki göreli güç endeksi (RSI), ayıların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’dan aşağı dönerse, ayılar BTC/USDT çiftini tekrar 25.250 doların altına çekmeye çalışacak. Şayet bunu başarabilirlerse, satışlar ağırlaşabilir ve parite 20.000 dolara kadar düşebilir. Üst istikamette, boğaların denetimi tekrar ele geçirmek için direnç çizgisindeki manisi aşması gerekecek. Parite daha sonra 31.000 dolarlık genel direnci yine test edebilir.

BTC Piyasası: Bitcoin Dopingiyle Bu 4 Altcoin Hafta İçinde Sıçrayabilir! 3

Boğalar 20-EMA’da sert bir dirençle karşılaştıktan sonra bu mahzuru aştı. Bu, boğaların denetimi ele geçirmeye çalıştığını gösteriyor. Parite evvel 50 kolay hareketli ortalamaya, akabinde da 28.400 dolara tırmanabilir. Bilakis, fiyat mevcut düzeyden keskin bir biçimde düşerse, ayıların üçgenin dayanak çizgisini dirence çevirmeye çalıştığını gösterecektir. Parite daha sonra 25.250 dolarlık kıymetli takviyeye düşebilir.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Cardano’nun 11 Mayıs’ta yükseliş trendi çizgisinden sağlam bir formda toparlanması, daha düşük düzeylerin güçlü alımları çekmeye devam ettiğini gösteriyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Dopingiyle Bu 4 Altcoin Hafta İçinde Sıçrayabilir! 4ADA bir günlük fiyat analizi

Boğalar, fiyatı 20 günlük EMA’ya (0,38 dolar) yükselterek toparlanmayı sürdürmeye çalışacak. Bu düzey küçük bir bariyer misyonu görebilir lakin boğalar bu seviyeyi aşarsa ADA/USDT çifti karşıt H&S formasyonunun boyun çizgisine yanlışsız yükselebilir. Bu düzeyin boğalar ve ayılar ortasında şiddetli bir savaşa tanıklık etmesi olası. Öteki bir mümkünlük da fiyatın 20 günlük EMA’dan aşağı dönmesi ve yükseliş trendi çizgisine düşmesidir. Bir dayanak düzeyinin kısa aralıklarla tekrar tekrar test edilmesi onu zayıflatma eğilimindedir. Bu, 0,30 dolara potansiyel bir düşüş için kapıları açabilir.

BTC Piyasası: Bitcoin Dopingiyle Bu 4 Altcoin Hafta İçinde Sıçrayabilir! 5ADA son 4 saatlik fiyat grafiği

Boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkardı ve bu da ayıların denetimlerini kaybediyor olabileceğini gösteriyor. 20-EMA kademeli olarak üst dönmeye başladı ve RSI olumlu bölgede, bu da boğaların geri dönüşte olduğunu gösteriyor. Alıcılar 0,37 dolarlık genel direnci aşarsa, parite ivme kazanabilir ve 0,40 dolara ve daha sonra 0,42 dolara yükselebilir. Bilakis, fiyat 0,37 dolardan düşerse, parite yükseliş trendi çizgisine kayabilir.

Cosmos (ATOM) fiyat analizi

Cosmos’un 10 Mayıs’ta 10,20 dolarlık dayanaktan geri dönmesi, boğaların bu düzeye kadar olan düşüşleri satın aldığını gösteriyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Dopingiyle Bu 4 Altcoin Hafta İçinde Sıçrayabilir! 6ATOM günlük fiyat grafiği

Ayılar, 50 günlük SMA’daki (11,28 Dolar) rahatlama rallisini durdurmaya çalışıyor, fakat boğalar fazla taban bırakmadı. Bu, 50 günlük SMA’nın üzerinde bir ralli mümkünlüğünü artırıyor. Bu gerçekleşirse, ATOM/USDT çifti düşüş trendi çizgisine yükselebilir. Bu, satıcıların muhafazası için kıymetli bir düzeydir, zira bunun üzerinde bir kırılma, düşüş eğilimli alçalan üçgen formasyonunu geçersiz kılacaktır. Aşağı istikamette izlenecek kritik takviye 10,20 dolardır. Şayet kırılırsa, alçalan üçgen tamamlanacak ve parite 8,50 dolara kadar düşebilecektir.

BTC Piyasası: Bitcoin Dopingiyle Bu 4 Altcoin Hafta İçinde Sıçrayabilir! 7ATOM 4 saatlik fiyat grafiği

4 saatlik grafik, rahatlama rallisinin daha yüksek düzeylerde satışla karşı karşıya olduğunu, lakin fiyat hareketinin bir kırılma ile tamamlanacak ve 11,30 doların üzerinde kapanacak mümkün bir aykırı H&S modeli oluşturduğunu gösteriyor. Parite daha sonra 12 dolara ve akabinde 12,50 dolara yanlışsız bir yükselişe başlayabilir. Alternatif olarak, fiyat düşer ve 50-SMA’nın altına inerse, ayıların denetimde olduğunu gösterecektir. Parite daha sonra 10,20 dolarlık hayati takviyeye yanlışsız düşebilir. Bu düzeyden bir sıçrama, pariteyi bir müddet daha 11,30 dolar ve 10,20 dolar hudutları içinde tutabilir.

Lido DAO (LDO) fiyat analizi

Lido Dao (LDO) 1,60 dolarlık takviyesinden toparlandı ve 20 günlük EMA’daki (1,95 dolar) genel dirence ulaştı.

BTC Piyasası: Bitcoin Dopingiyle Bu 4 Altcoin Hafta İçinde Sıçrayabilir! 8LDO günlük fiyat grafiği

Ayılar 20 günlük EMA’yı muhafazaya çalışıyor fakat boğalar pes etmedi. Bu da alıcıların toparlanmanın devam etmesini beklediğini gösteriyor. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, LDO/USDT çifti düşüş trendi çizgisine yükselebilir. Bu düzeyin ayılar tarafından güçlü satışları çekmesi mümkündür. Alıcılar 20 günlük EMA’nın üzerindeki bir sonraki düşüşü durdurursa, rallilerde satıştan düşüşlerde satın almaya gerçek bir hassaslık değişikliği olduğunu gösterecektir. Parite daha sonra düşüş trendi çizgisinin üzerinde daima bir toparlanma başlatabilir. Aşağı tarafta, ayıların düşüş trendinin yine başladığını göstermek için fiyatı 1,60 doların altına çekmesi ve sürdürmesi gerekecek.

BTC Piyasası: Bitcoin Dopingiyle Bu 4 Altcoin Hafta İçinde Sıçrayabilir! 9LDO 4 saatlik fiyat grafiği

4 saatlik grafik, boğaların fiyatı 1,98 dolarlık genel direncin üzerine çıkarmaya çalıştığını gösteriyor. Başarılı olurlarsa, parite yükseliş çift taban formasyonunu tamamlayacaktır. Bu bilakis dönüş kurulumunun gaye gayesi 2,39 dolar. Bu düzey de aşılırsa, parite 2,60 dolara ulaşabilir. Bilakis, fiyat mevcut düzeyden yahut 1,98 dolardan düşerse ve hareketli ortalamaların altına inerse, ayıların daha yüksek düzeylerde etkin olduğunu gösterecektir. Bu da paritenin bir mühlet 1,57 ve 1,98 dolar ortasında sıkışıp kalmasına neden olabilir.

Arbitrum (ARB) fiyat analizi

Arbitrum (ARB) ruhsal açıdan değerli olan 1 dolar düzeyinin yakınında dayanak buluyor ve bu da boğaların agresif bir halde düşüşleri satın aldığını gösteriyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Dopingiyle Bu 4 Altcoin Hafta İçinde Sıçrayabilir! 10ARB günlük fiyat grafiği

Yukarı tarafta, ayılar toparlanmayı 1,20 dolarda durdurmaya çalışıyor fakat boğalar lehine küçük bir olumlu nokta, alım baskısını sürdürmüş olmaları. Bu da 1,20 doların üzerine çıkma mümkünlüğünü artırıyor. Bu gerçekleşirse, ARB/USDT çifti 1,40 dolara ve daha sonra 1,50 dolara yükselebilir. Bu olumlu görüş, fiyatın 1,20 dolardan keskin bir halde düşmesi halinde yakın vadede geçersiz olacaktır. Bu da birkaç gün boyunca 1 dolar ile 1,20 dolar ortasında muhtemel bir konsolidasyona işaret edecektir.

BTC Piyasası: Bitcoin Dopingiyle Bu 4 Altcoin Hafta İçinde Sıçrayabilir! 11ARB 4 saatlik fiyat grafiği

4 saatlik grafikteki 20-EMA yükselmeye başladı ve RSI müspet bölgede yer alarak satış baskısının azaldığını gösteriyor. Alıcılar, pariteyi 1,20 doların üzerine çıkararak konumlarını güçlendirmeye çalışacak. Bunu yaparlarsa, parite amaç maksadı 1,35 dolar olan bir çift taban formasyonunu tamamlayacaktır. Ayılar için birinci güç işareti 20-EMA’nın altında bir kırılma ve kapanış olacaktır. Bu da pariteyi 1,05 dolara çekebilir. 1 doların altına inilmesi düşüş trendinin yine başladığını gösterecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap