Bitcoin Devi Almayı Sürdürüyor; Usta Analist Dalgalanma Bekliyor!

Bitcoin Devi Almayı Sürdürüyor; Usta Analist Dalgalanma Bekliyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Devi Almayı Sürdürüyor; Usta Analist Dalgalanma Bekliyor!

MicroStrategy 16.000’den fazla BTC satın almak için 600 milyon dolar daha harcadı. Son BTC alımıyla birlikte şirketin sahip olduğu Bitcoin sayısı 170.000’in üzerine çıktı. Bu ortada, geniş takipçi kitlesine sahip bir kripto analisti, BTC’nin sonunda geri çekilmeden evvel BTC boğalarını üst istikamette öteki bir ralli ile yemlemeye hazırlandığını söylüyor.

MicroStrategy 16.130 Bitcoin daha aldı

MicroStrategy, üç yıl evvel Bitcoin yanlısı stratejisiyle ses getirdi. Şirket ayrıyeten, NASDAQ listesinde olan iş zekası alanında bir yazılımı devi. MicroStrategy, bir diğer BTC satın alma çılgınlığına daha imza attı. Firmanın eski CEO’su ve kurucusu Michael Saylor, yaklaşık 600 milyon dolar bedelindeki son alımı açıkladı. Saylor, MicroStrategy’nin 36.785 dolardan 16.130 BTC daha aldığını belirtti. Bu alım için 593,3 milyon dolar harcadığını kaydetti.

Bu, MicroStrategy’nin Kasım ayındaki ikinci BTC alımı oldu. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, firma ayın başında 5,3 milyon dolara 155 Bitcoin satın aldı. Son alımla birlikte şirketin toplam stoku 174.530 BTC’ye ulaştı. Bu ölçüsü satın almak için 5,3 milyar doların biraz altında harcama yaptı. Bu da MicroStrategy’nin, BTC’nin şu anki fiyatı olan 37.750 dolar göz önüne alındığında, 1,2 milyar doların üzerinde gerçekleşmemiş büyük bir kâr elde ettiği manasına geliyor.

BTC, boğaları yemlemek için bir ralli daha düzenleyecek

Credible Crypto takma isimli usta analist, Bitcoin için bir dalgalanma öngörüyor. Analist, “Burada birinci ret var. Anca, ‘gerçek’ düşüş başlamadan evvel bu eşit yükseklikleri almak için bir kere daha üst ittiğimizi görmek bizi şaşırtmaz.” diyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Devi Almayı Sürdürüyor; Usta Analist Dalgalanma Bekliyor! 1Kaynak: Credible Crypto

Credible Crypto, yatırımcıların ‘short squeeze’den kaynaklanmayan üst istikametli Bitcoin patlamalarını izlemesi gerektiğini söylüyor. Analiste nazaran, BTC’nin son vakitlerde 38.000 dolara yükselmesi bir ‘short squeeze’in sonucuydu. Bu da o vakitten beri sona eren ve yaklaşan bir düşüş için sahneyi hazırladı. Analist, “Yukarı taraflı bu hareketlerde görmek istediğimiz şey, daha ciddiye alabileceğimiz, kesinlikle ‘short squeeze’ler değil. Aslında, üst istikametli spot odaklı hareketleri görmek istiyoruz. Bu cins bir ivme için short’ların kapanmaya zorlanmasını gerektirmeyen üst istikametli hareketler gerekiyor.” diyor. Analist daha sonra BTC’nin long durumları olan traderların paniklemesi ve likidite sağlaması nedeniyle ivme kaybedeceğini ve geri geleceğini öngörüyor. Bu doğrultuda Credible Crypto, şu iddialarını paylaşıyor:

Uzun vakittir birinci kere, en düşük seviyelerimizden itibaren açık faizde değerli bir artış yaşadık. En son taban düzeylerden bu çeşit bir yükseliş yaşadığımızda ne olmuştu? Aşağı gerçek bir sıkışma gördük. Yani tekrar, üst istikametli hareketle birlikte açık faizde bir artış var. Bu da öncelikle long traderların atlaması… Bunun manası, BTC’nin fiyatı geri çekilmeye zorlanabilirse, muhtemelen bu uzun vadeli alımların kimilerinin paniğe kapılıp kapanmaya başladığını göreceğiz. Bu da fiyatı daha da süratli bir formda aşağı çekecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap