Bitcoin Dalgalanırken Bu Hafta O 4 Altcoin İzlenmeli!

Bitcoin Dalgalanırken Bu Hafta O 4 Altcoin İzlenmeli!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Dalgalanırken Bu Hafta O 4 Altcoin İzlenmeli!

Bitcoin BTC’nin donuk fiyat hareketi LINK, FIL, SNX ve THETA’da alım ilgisini ateşledi. Buna nazaran Bitcoin dalgalı bir fiyat hareketine hazırlanırken LINK, FIL, SNX ve THETA yükselişe geçmeye başladı. Detaylara bakalım.

Bitcoin durum analizi

Bitcoin 31.000 dolarlık genel direncin üzerine çıkmakta zorlanıyor. Lakin boğaların fiyatın 29.500 dolarlık takviyenin altına düşmesine müsaade vermemiş olması küçük bir olumlu gelişme. Bu da fiyatın kendi aralığından çıkması için bir katalizöre gereksinim duyulabileceğini gösteriyor. Makroekonomik cephede, Federal Rezerv’in 25 ve 26 Temmuz’daki toplantısı göz önünde bulundurulması gereken değerli bir olay. FedWatch Aracı, toplantıda 25 baz puanlık bir faiz artırımı mümkünlüğünü %99,2 olarak gösteriyor. Bu türlü bir durumda, faiz artırımı fiyatlanmış göründüğü için piyasalar ani bir reaksiyon vermeyebilir. Lakin, Fed’in rastgele bir sürpriz atağı fiyatı aralığın dışına itebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Dalgalanırken Bu Hafta O 4 Altcoin İzlenmeli! 1

Birçok analist aralığın yakında kırılmasını bekliyor. Lakin kırılmanın istikameti konusunda bir fikir birliği yok. Fiyat aralığın altına inerse, analistler değerli bir düşüş bekliyor. Hatta kimileri 20.000 dolara yakın bir düşüş öngörüyor. Bitcoin yükselirse, belli altcoinler alıcı çekebilir. Önümüzdeki birkaç gün içinde olumluya dönebilecek birinci 5 kripto paranın grafiklerini inceleyelim.

Bitcoin fiyat analizi

Bitcoin son birkaç gündür 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (30.036 dolar) altında sabitlenmiş durumda. Fakat ayıların fiyatı 50 günlük kolay hareketli ortalamaya (28.979 $) düşürememiş olması olumlu bir işaret.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Dalgalanırken Bu Hafta O 4 Altcoin İzlenmeli! 2

Bu, boğaların pes etmediğini ve her küçük düşüşte alım yaptıklarını gösteriyor. Ayıların BTC/USDT kurunu aşağı çekmede tekrarlanan başarısızlığı alıcıları çekebilir. Fiyat 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, parite 31.000 dolarlık genel dirence gerçek yükselebilir. 31.000 ila 32.400 dolar bölgesinin üzerindeki bir fiyat, 40.000 dolara mümkün bir ralli için yolu temizleyebilir.

Öte yandan, fiyat düşer ve 50 günlük SMA’nın altına inerse, ayıların geri dönüş yaptığını gösterecektir. Bu durumda parite 24.800 dolarlık dayanağa hakikat düşebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Dalgalanırken Bu Hafta O 4 Altcoin İzlenmeli! 3

Dört saatlik grafikteki hareketli ortalamalar düzleşiyor. Ayrıyeten izafi güç endeksi (RSI) orta noktaya yükseldi. Buna nazaran bu da aralığa bağlı hareketin bir müddet daha devam edebileceğini gösteriyor. Boğalar fiyatı 50-SMA’nın üzerine çıkarırsa, parite 30.500 dolara ve akabinde 31.000 dolara yükselecek. Aşağı tarafta izlenecek değerli dayanak 29.500 dolar düzeyi. Bu düzeyin düşmesi halinde parite 27.500 dolara kadar gerileyecek.

Chainlink fiyat analizi

LINK son birkaç aydır 5,50 dolar ile 9,50 dolar ortasında geniş bir aralıkta süreç görüyor. Ayılar 10 Haziran’da fiyatı aralığın altına çekti. Lakin bu avantajı geliştiremediler.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Dalgalanırken Bu Hafta O 4 Altcoin İzlenmeli! 4

Boğalar 21 Haziran’da fiyatı tekrar aralığa itti. Fakat şu anda LINK/USDT kurunu 9,50 dolarlık genel dirence gerçek yönlendirmeye çalışıyorlar. Her iki hareketli ortalama da yükseldi. Ayrıyeten RSI olumlu bölgede. Buna nazaran, bu da boğaların denetimde olduğunu gösteriyor. Ayılar, 8,50 ila 8,80 dolar ortasındaki bölgede üst hareketi durdurmaya çalışacaklar. Lakin alıcılar yollarını buldozerle açarsa, parite 9,50 dolara yükselecek. Aşağı tarafta izlenecek değerli takviye 7,50 dolar ve akabinde 20 günlük EMA düzeyi olan 7,05 dolar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Dalgalanırken Bu Hafta O 4 Altcoin İzlenmeli! 5

4 saatlik grafikteki düzeltme, dikkat edilmesi gereken kıymetli bir düzey olan 20-EMA’ya ulaştı. Fiyat 20- EMA’dan güçlü bir halde toparlanırsa, parite 8,46 dolara yükselecek. Bu düzeyin üzerinde bir kırılma, yükseliş trendinin yine başladığını gösterecektir. Parite daha sonra 8,80 dolara ulaşacak. Bu olumlu görüş, fiyatın düşmesi ve 20-EMA’nın altına inmesi durumunda yakın vadede olumsuz etkilenecektir. Bu durum, kısa vadeli boğaları kar realizasyonu yapmaya teşvik edecek. Ayrıyeten fiyatı 50-SMA’ya ve akabinde 6,50 dolara çekecek.

Filecoin fiyat analizi

Filecoin boyun çizgisinin üzerinde bir kırılma ve kapanışla tamamlanacak olan bir aykırı baş ve omuz formasyonu oluşturmaya çalışıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Dalgalanırken Bu Hafta O 4 Altcoin İzlenmeli! 6

20 günlük EMA (4,36 dolar) kademeli olarak yükselmeye başladı. Ayrıyeten RSI müspet bölgede, en az direnç yolunun üst tarafta olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı boyun çizgisinin üzerine çıkarırsa, FIL/USDT kuru 6,50 dolara ve nihayetinde 7,30 dolarlık formasyon amacına hakikat bir yükseliş deneyecek. Bilakis, fiyat boyun çizgisinden keskin bir halde aşağı döner ve 50 günlük SMA’nın (4,12 dolar) altına düşerse, boğaların denetimini kaybettiğini gösterecektir. Parite daha sonra 3,50 dolara ve daha sonra 3,29 dolara düşecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Dalgalanırken Bu Hafta O 4 Altcoin İzlenmeli! 7

20-EMA 4 saatlik grafikte üst eğimli ve RSI olumlu bölgede yer alıyor. Ayrıyeten, bu da boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. 4,74 dolarda küçük bir direnç var. Lakin bu düzey geçilirse parite boyun çizgisini tekrar test edecektir. Ayıların bu seviyeyi agresif bir halde savunması bekleniyor. Lakin boğalar fiyatın 20-EMA’nın altına düşmesine müsaade vermezse, boyun çizgisinin üzerinde bir ralli mümkünlüğü artar. Alternatif olarak, fiyat düşer ve 50-SMA’nın altına inerse, ayıların rallilerde satış yaptığını gösterecek. Bu da pariteyi 4,14 dolara sürükleyecektir.

Synthetix fiyat analizi

Synthetix (SNX) bir taban formasyonundan çıkmaya çalışıyor. Lakin boğalar 3,40 dolar ile 3,56 dolar ortasındaki bölgede sağlam bir dirençle karşı karşıya.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Dalgalanırken Bu Hafta O 4 Altcoin İzlenmeli! 8

Geri çekilme sırasında, boğalar fiyatın 20 günlük EMA’nın (2,56 dolar) altına düşmesine müsaade vermedi. Buna nazaran bu da olumlu bir işaret. Bu, düşüşlerin satın alındığını gösteriyor. Alıcılar yeniden genel masraf bölgesini temizlemeye çalışacak. Bunu başarabilirlerse, SNX/USDT kuru 4,50 dolardan bir sonraki dirence hakikat bir ralli başlatacak. Ayıların öbür planları olması olası. Genel sarfiyat bölgesindeki rahatlama rallisini durdurmaya ve fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalışacaklar. Bunu yaparlarsa, parite 50 günlük SMA’ya (2,19 dolara) düşecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Dalgalanırken Bu Hafta O 4 Altcoin İzlenmeli! 9

4 saatlik grafik, ayıların fiyatı 20-EMA’nın altına çektiğini fakat boğaların 50-SMA’yı muhafazaya çalıştığını gösteriyor. Bu, daha düşük düzeylerin alıcıları çekmeye devam ettiğini gösteriyor. Boğalar fiyatı 3,15 doların üzerine çıkarırsa, momentum artacak. Ayrıyeten parite direnci 3,30 dolardan tekrar test edecek. Bu, izlenmesi gereken değerli bir düzey. Zira yol verirse, parite üst hareketin bir sonraki ayağına devam edecek. Ayrıyeten fiyatı da 3,82 dolara çekecek. Ayılar ralliyi önlemek istiyorsa, fiyatı hareketli ortalamaların altına çekmek zorunda kalacaklar. Parite daha sonra 2,52 dolara düşecek.

Theta Network fiyat analizi

THETA  Fibonacci’nin %38,2’lik geri çekilme düzeyi olan 0,83 doların yakınlarında satışla karşı karşıya.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Dalgalanırken Bu Hafta O 4 Altcoin İzlenmeli! 10

Bununla birlikte, boğalar lehine olumlu bir işaret, fiyatın 20 günlük EMA’nın (0,77 dolar) altında kalmasına müsaade vermemiş olmalarıdır. Bu, hassaslığın olumluya döndüğünü ve traderların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Kırılma ve 0,83 doların üzerinde kapanış, %50 geri çekilme düzeyi olan 0,91 dolara ve akabinde %61,8 geri çekilme düzeyi olan 0,99 dolara daha fazla yükseliş için kapıları açacak. Bu olumlu görüş, fiyatın düşmesi ve hareketli ortalamaların altına inmesi durumunda geçersiz olacaktır. THETA/USDT kuru daha sonra 0,66 dolara kadar inecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Dalgalanırken Bu Hafta O 4 Altcoin İzlenmeli! 11

4 saatlik grafik, fiyatın yükselen bir kanal formasyonu içinde süreç gördüğünü gösteriyor. Boğalar, hareketli ortalamalardaki geri çekilmeyi durdurmaya ve üst hareketi sürdürmeye çalışıyor. Genel olarak, bir kanalda fiyat dayanaktan sıçrar ve dirence ulaşır. Fiyat 20-EMA’nın üzerinde kalırsa, boğalar pariteyi 0,85 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite kanalın 0,90 dolar civarındaki direncine tırmanacak. Tersine, fiyat 50-SMA’nın altına düşerse, ayılar pariteyi kanalın takviyesine çekmeye çalışacaktır. Bu düzeyin altında bir kırılma, btcpiyasasi.com olarak baktığımızda kısa vadeli avantajı ayılar lehine çevirecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap