Bitcoin Cüzdanlarında 10 Yılda 400 Kat Artış Yaşandı

Bitcoin Cüzdanlarında 10 Yılda 400 Kat Artış Yaşandı

Paylaş
Bitcoin Cüzdanlarında 10 Yılda 400 Kat Artış Yaşandı

Bitcoin benimsenme ve yeni kullanıcılara ulaşma konusunda giderek büyüyor. Ortaya çıkan son göstergeler de bu durumu destekliyor. 2017 yılından bu zamana kadar kullanılan aktif adresleri ve ortaya çıkan yeni adresleri inceleyen bir araştırmaya göre iki adres türünde de ciddi artışlar var…

Bitcoin Adresleri Artıyor

Yapılan açıklamalara ve Bitcoinist’in haberine göre 2017 Aralık ayında fiyatlarda rekorların kırılmasının ardından Bitcoin adresi olan kişi sayısında gözler görülür artışlar yaşanmaya başladı ve toplamda 124 milyon adrese ulaşıldı. Ayı piyasasının hakim olduğu ve piyasanın oldukça durgun geçtiği 2019 yılında bile ortalama olarak günlük 300.000 yeni Bitcoin adresinin ortaya çıktığı görüldü.

Öte yandan yapılan araştırmaya göre, son 10 yılda hodl’lrın sürekli işlem gerçekleştirenlerle beraber BTC sahibi olma konusunda en önemli modellerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda şu ifadeler kullanıldı:

Ocak 2011’de sıfırın üzerinde Bitcoin bulunduran cüzdan sayısı yalnızca 70.000 civarındaydı. Günümüzde ise bu rakam 28 milyonun üzerinde. Dolayısıyla 10 yılda 400 kat büyüme yaşandığı görülüyor.

Tabii ki bu süre zarfında, daha geniş bir kitlenin madeni paralara erişmesine izin veren 18 milyondan fazla BTC piyasaya sürüldü. Ancak, daha fazla sayıda borsa ve perakende satışın benimsenmesi gibi faktörler, Bitcoin adreslerindeki büyümeyi yönlendirdi.

Bunların yanında bu süre zarfında 18 milyondan fazla Bitcoin piyasaya sürüldü. Ayrıca daha fazla sayıda borsanın piyasaya çıkması ve bireysel işlemlerin artması gibi sebepler dolayısıyla her ne kadar tahmin edilenden fazla olsa da aslında bu büyüme beklendik bir büyüme olarak karşımıza çıkıyor.

Adres Oluşturmak

Bilindiği gibi Bitcoin adresi oluşturmanın bir sınır yok. Dolayısıyla bazı kişiler yaptıkları işlemi takip edilemez kılmak için adresler arasında sürekli transferler gerçekleştiriyor. Ancak tüm bu etkenlerin yanı sıra genel olarak, BTC’nin 2017’de ana akım haline gelmesinden sonra hem küçük ölçekli cüzdanlarda hem de “balina” cüzdanlarında önemli bir büyüme oranı görüldü…

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap