Bitcoin.com, Madencilik Vergisi Konusunda Geri Adım Attı

Bitcoin.com, Madencilik Vergisi Konusunda Geri Adım Attı

Paylaş
Bitcoin.com, Madencilik Vergisi Konusunda Geri Adım Attı

28 Ocak’ta yapılan bir açıklamaya göre Roger Ver’in kurucusu olduğu Bitcoin.com, topluluğunun diğer üyelerinin olumsuz tepkileri dolayısıyla diğer büyük BCH madencilik havuzlarıyla birlikte önerdikleri Bitcoin Cash üzerindeki %12,5’lik madencilik vergisinden desteğini kesiyor.

Bitcoin.com’un Durumu

Geçen hafta, Bitcoin Cash (BCH) topluluğundan bir grup, görünüşe göre ağ gelişimini finanse etmesi amacıyla  madencilik ödüllerine %12.5 vergi uygulanmasını teklif etti. Ancak yapılan son açıklamalara göre Bitcoin.com ciddi düzenlemeler olmadıkça bu verginin alınmayacağını ifade etti ve şu sözleri kullandı:

Şu anda olduğu gibi Bitcoin.com, ekosistemde zincir bölünmesi riskinin ihmal edilebilir olduğu konusunda daha fazla anlaşma olmadığı sürece herhangi bir planı desteklemeyecek. Mevcut teklifin de yeterli desteğe sahip olmadığı açıktır.

Bunun yanında yapılan açıklamalarda Bitcoin.com, şeffaflık, esneklik ve birlik çağrısında bulundu. Bitcoin.com, ekosistem anlaşması eksikliğinin zincirde bir bölünme riski oluşturduğunu öne sürüyor. Ancak yine de topluluk daha fazla gelişmeyi finanse etmenin yollarını arıyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, “Tüm ilgili taraflar için karlı ve Bitcoin Cash’in temel ekonomisini koruyan bir plan oluşturmak için çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca yapılan açıklamalarda daha fazla esneklik olması gerektiği ile ilgili de cümleler bulunuyor.

Eleştirmen Görüşleri

Eleştirmenler, fonların kar amacı gütmeyen kuruluş yerine bir kuruma yönlendirilmesini ve oy kullanma prosedürünün bulunmamasının altını çizdi. Çünkü bu, şirket sahiplerinin BCH gelişimini kontrol edeceği anlamına geliyordu. Diğer şikayetler vergi, madenci gelirlerini etkileyeceğinden Çin hükümetinin müdahalesi ve karlılığını içeriyordu.

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap