Bitcoin Çöküşlerini Bilerek Ünlenen Analistten Yeni Tahmin!

Bitcoin Çöküşlerini Bilerek Ünlenen Analistten Yeni Tahmin!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Çöküşlerini Bilerek Ünlenen Analistten Yeni Tahmin!

Kripto para piyasası, kutuplaştırıcı görüşler ve tartışmalı figürlerle doludur. En berbat şöhrete sahip olanlar ortasında, Bitcoin çöküşlerini bilen ve ayı eğilimi konusunda son derece açık kelamlı olan bir kripto traderı da yer alıyor. Crypto Capo takma isimli analist, görüşlerini paylaşarak piyasayı tahlil ederken niyet sürecine ışık tuttu.

Ayı duruşu: Bitcoin ve kripto piyasasının düşüşünü beklemek

Crypto Capo, portföyünün %70’ini kripto piyasasının dışında tutarak düşüş görünümüne bağlı kalmaya devam ediyor. Portföyünün kalan %30’u ile kaldıraçlı makul altcoinleri short’luyor. Ünlü kripto traderı, piyasanın dinginleşmeye devam edeceğini ve hareketi tetiklemek için kıymetli haberler beklediğini söylüyor. Analistin isabetli iddiaları için Btcpiyasasi.com’un bu makalesine göz atınız.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Çöküşlerini Bilerek Ünlenen Analistten Yeni Tahmin! 1Altcoin piyasa kıymeti / Kaynak: TradingView

Crypto Capo’ya nazaran, birkaç altcoin kıymetli takviye düzeylerini kırıyor. Birebir halde, “0-B/0-X trend çizgileri” de bunu yapmanın eşiğinde. Öteki altcoinler şimdiden yeni taban düzeylere ulaştı. Ayrıyeten, Aralık ayının en düşük düzeyinden üst hakikat hareketin sadece bir düzeltme olduğunu doğruladı. Kripto traderı yakın gelecekte büyük bir satış bekliyor. Altcoinlerin potansiyel olarak %60-80 düşebileceğine ve Bitcoin’in birincil gayesinin 12.000 dolar olduğuna inanıyor.

Ayı görünümünü etkileyen temel faktörler

Binance Tesiri: En büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, BNB arzının %70-80’ini elinde tutuyor. Son yasal zorluklarla birlikte şirketin, FTT’deki durumla benzeri formda BNB’yi satması ihtimal dahilinde.

Fiyat Manipülasyonu: Kripto traderı, manipülatif BUSD’nin 2021’in başlarındaki alımlarda güçlü boğa koşusunu yönlendirdiğini ileri sürüyor. Sam Bankman-Fried, halka açık olsa da FTT ile benzeri aksiyonlar yaptı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, 1 milyar dolarlık bir BUSD fonuyla halka açıldı ve düzenleyici kısıtlamalar nedeniyle artık BUSD basılamıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Çöküşlerini Bilerek Ünlenen Analistten Yeni Tahmin! 2

Teknik Tahlil: Yaklaşan bir düşüşün işaretleri

Karanlık Bölgede Balina Dağılımı: Crypto Capo, aşağıdaki grafiğin karanlık bölgenin üzerinde net bir dağılım gösterdiğini söylüyor. Bu durum potansiyel olarak Binance üzere büyük yatırımcıların varlıklarını boşalttığını gösteriyor. Birçok defa test edilmiş olan 210 dolarlık dayanak düzeyinin altına inilmesi bunu doğrulayabilir.

2022’nin En Düşük Düzeyinden Düzeltici Formasyon: Kripto traderı, 2022’nin en düşük düzeylerinden oluşan bir düzeltici formasyona dikkat çekiyor. Bu cins bir düşüş bayrağının aşağı taraflı bir eğilime işaret etmesi muhtemel.

FTT Grafiğine Çarpıcı Benzerlik: BNB grafiği FTT grafiğine benziyor. Crypto Capo, tek farkın BNB’nin vakit çizelgesinin daha uzun olması olduğunu belirtiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Çöküşlerini Bilerek Ünlenen Analistten Yeni Tahmin! 3Binance Coin (BNB) fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

Dağıtım aralığı iki yılı aşkın müddettir devam ediyor. Bu durum göz önüne alındığında, takip eden aralık genişlemesinin potansiyel olarak fiyatları değerli ölçüde düşürmesi mümkün.

Bitcoin kahininin stratejisinin deşifresi

Bu ortada, tartışmalı kripto traderının düşüş perspektifi, muhtemelen herkesi şad etmiyor. Lakin onun görüşlerini anlamak piyasa tahlili için pahalı bir bağlam sağlaması açısında değerli. Yatırımcıların, onun stratejisini şekillendiren temel ve teknik faktörleri keşfederek kripto piyasasının mevcut durumu hakkında daha kapsamlı bir anlayış kazanması mümkün. Böylelikle, buna nazaran şuurlu kararlar verme imkanı elde etmiş olurlar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap