Bitcoin Çöküşlerini Bilen Efsane Analist: Bu Düzeylere Gidecek!

Bitcoin Çöküşlerini Bilen Efsane Analist: Bu Düzeylere Gidecek!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Çöküşlerini Bilen Efsane Analist: Bu Düzeylere Gidecek!

Bugün Grayscale, SEC karşısında tarihi bir yasal zafer kazandı. Bunun akabinde Bitcoin güçlü yükseliş kaydederek 28 bin doların üzerini test etti. Bununla birlikte birtakım analistlerin bu yükselişin devem edeceği konusunda kuşkuları var. Bunlardan birisi de BTC için 2018 ayı piyasasının taban noktasını gerçek varsayım eden bir analist. Efsane analist, başkan kripto paranın düzeltmesinin muhtemelen şimdi bitmediğini söylüyor.

Analist Bitcoin için yeni bir taban bekliyor

Bluntz takma isimli analist, toplumsal medya platformu X’teki 224.600 takipçisine Bitcoin’in şu anda bir düşüş bayrağı formasyonu içinde süreç gördüğünü söylüyor. Analist, BTC’nin aşağı tarafta yeni bir hareket için hazırlandığını öne sürüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

BTC geçen haftaki çöküşten bu yana hala daralıyor. Net bir istikamet yok. Lakin, şu an için önyargım daha çok yana hakikat ve akabinde yeni bir taban.

BTC Piyasası: Bitcoin Çöküşlerini Bilen Efsane Analist: Bu Düzeylere Gidecek! 1Kaynak: Bluntz

Bluntz: Bitcoin için 2019’dakine emsal ruh hali var!

Bu ayın başlarında Bluntz, Bitcoin’in 2019’un sonlarında ve 2020’nin başlarında BTC’nin yaklaşık 14.000 dolardan 3.000 dolara düştüğünde şahit olunan derin düzeltmeyi tekrarlayabileceği konusunda bir ikaz yayınladı. Analistin isabetli kestirimleri için Btcpiyasasi.com’un bu makalesine göz atınız. Kripto analistine nazaran, BTC haftalık grafikte yükselen bir kama formasyonu ve izafî güç endeksinde (RSI) düşüş eğilimi de dahil olmak üzere zayıflık işaretleri gösterdi. Bu da Bitcoin için momentumun azaldığını gösteriyor. Bu doğrultuda analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

BTC’de sıçrama yapmadan ne kadar uzun mühlet aşağıda kalırsak, 2019’dakine misal ruh kırıcı bir makro geri çekilme yaşayabileceğimizi giderek daha fazla hissediyorum. Burada momentumun azaldığı açık ve yükselişte kalmak gitgide zorlaşıyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Çöküşlerini Bilen Efsane Analist: Bu Düzeylere Gidecek! 2Kaynak: Bluntz

Paylaştığı grafiğe nazaran analist, BTC’nin 22.000 dolara kadar düşeceğini varsayım ediyor. Bu yazının yazı sırasında Bitcoin günlük bazda %6’nın üzerinde artışla 27.620 dolardan süreç görüyordu.

Analist toplam kripto piyasasında da düşüş bekliyor

Bluntz ayrıyeten, tüm kripto varlıklarının toplam piyasa pahasına (TOTAL) bakıyor. Analistin grafiğine nazaran 970 milyar dolar düzeyine giden yolda öteki bir düzeltmeden evvel süratli bir sıçrama için hazır olduğunu söylüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Herhangi bir uzun vadeli düşünmeden evvel TOTAL’de yeni bir düşük düzey bekliyorum. Yeni düşük düzeyler, birden fazla coin üzerinde de epey fazla yükseliş sapmasının önünü açacaktır. Yeniden de şimdi almaya kıymet bir heyetim göremiyorum.

BTC Piyasası: Bitcoin Çöküşlerini Bilen Efsane Analist: Bu Düzeylere Gidecek! 3Kaynak: Bluntz

Bu yazı yazıldığı sırada TOTAL’in bedeli 1,1 trilyon dolar düzeyinde.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap