Bitcoin Çevre Sorunlarını da Çözüyor!

Bitcoin Çevre Sorunlarını da Çözüyor!

Paylaş
Bitcoin Çevre Sorunlarını da Çözüyor!

Fazla miktardaki doğal gazdan faydalanmak için kaya gazı çıkarılan alanlara veri merkezleri kuran Denver merkezli firma şu an için ABD genelinde süregelen sekiz işlemleri olduğunu ve gelecek yılın ilk yarısı için 30 tane planladıklarını söyledi.

Merkezler, enerji firmalarının fazlalık gazı yakmalarından kaynaklı olarak gittikçe büyüyen gaz tutuşturma problemine çözüm iddiasıyla müşteri çekmeye çalışıyor. Boru hattı kapasitesinin azlığı sebebiyle bu yıl Teksas gaz yakmada rekor seviyelere ulaştı.

Az sayıda hissedarı olan Crusoe Energy Systems Inc. fazla gazı elektrik üretecek hale getirmeye çalışıyor böylece veri merkezlerine enerji sağlayıp karşılığında da Bitcoin ile gelir elde edecekler. CEO’ları Chase Lochmiller’ın bir röportajdaki açıklamasına göre firma gelecek yıl her biri 1 megawatt kapasitede ve günlük olarak 283 168 metre küp gazın yanmasını önleyecek 70 ünite kuracak.

Crusoe’ya proje için 40 milyon dolar finanse etmek için anlaşan Upper90 Capital Management LLC’nin yatırım müdürü Alex Urdea şöyle söyledi: “Hem gaz ve petrol sektörünün ekonomik problemleri hem de çevre problemleri için bu oldukça yatırıcı bir çözüm.” İşletme modeli büyük petrol ve gaz üreticilerinin ilgisini çekip hatta devamında gelir paylaşımına kadar ulaşabilir diye de ekledi. Crusoe ayrıca içlerinde Bain Capital Ventures’ın da olduğu yatırımcılara hisse satarak 30 milyon dolar topladı.

Bu yıl başında Crusoe Winklevoss Capital Management LLC gibi yatırımcılardan çekirdek sermayesi olarak 5 milyon dolar toplamıştı. Büyümek adına aynı anda birden fazla ünite açılabilir. Aktif ünitelerin sayısı arttıkça Crusoe, bu hesaplama gücünü yeni yapay zeka bulut-bilişim servisi geliştirmek için kullanmayı düşünüyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap