Bitcoin Bu Analize Göre 9 Bin Dolara Çıkabilir

Bitcoin Bu Analize Göre 9 Bin Dolara Çıkabilir

Paylaş
Bitcoin Bu Analize Göre 9 Bin Dolara Çıkabilir

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz son birkaç ay içerisinde epey hareketliydi. Yılın başlarında 8 bin doların üstünde seyreden Bitcoin fiyatı, mart ayının ortasında aniden 4 bin dolara kadar düştü.

Fiyattaki bu düşüş birçok yatırımcıyı endişelendirmiş olsa da Bitcoin ilerleyen haftalarda kendini yavaş yavaş toplamayı başardı. Öyle ki fiyat geçtiğimiz günlerde 7 bin doların üstüne çıktı. Şu anda 7 bin 100 doların üstünde seyreden Bitcoin, hala önündeki direnişi kırmaya çalışıyor.

Bitcoin’in 3 aylık grafiği, TradingView

İyimser Tahmin

Bitcoin fiyatının tam olarak ne yönde hareket edeceğini kestirmek elbette pek mümkün değil. Gerek sosyal medyada gerek diğer platformlarda çeşitli analizler görüyoruz. Bu analizlerden bazıları doğru, bazıları da (çoğu) yanlış çıkıyor.

Sosyal medyada kısa süre önce yeni bir analiz paylaşıldı. Bu analizin doğru çıkıp çıkmayacağını elbette bilemiyoruz ama analizi paylaşan kişinin tahmini bir hayli ilginç. Çünkü o, birçok kişinin aksine fiyatta bir düşüş değil artış bekliyor. Hatta BTC’nin 9 bin doların üstüne çıkacağını ve bunun halvingden önce yaşanabileceğini söylüyor.

GalaxyBTC yukarıdaki grafikte de görülebileceği üzere Bitcoin’de 9 bin dolara işaret ediyor. Kendisinin böyle bir tahminde bulunuyor olmasının birkaç farklı sebebi var. Öncelikle, kendisi Bitcoin’in şu anki halinin aralık sonu-ocak başındaki halini anımsattığını düşünüyor. GalaxyBTC’ye göre eğer Bitcoin gerçekten bu dönemdekine benzer bir performans sergilerse 9 bin dolara kadar çıkabilir. Çünkü Bitcoin;

İki dönemde de yükselişe geçmeden önce %4’lük bir düşüş yaşadıİki dönemde de yutan boğa formasyonu oluştuİki dönemde de cuma günü yükselişe geçip hafta sonunu durgun geçirdi.

Görüşlerini bu benzerlikler üstüne kuran GalaxyBTC, tahminlerinin doğru çıkması halinde Bitcoin’in pazartesi gününden itibaren yükselişe geçmesini bekliyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap