Bitcoin (BTC) neden 26.000 doların altına düştü?

Bitcoin (BTC) neden 26.000 doların altına düştü?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin (BTC) neden 26.000 doların altına düştü?

Bitcoin (BTC), geçtiğimiz gün yaşadığı yüzde 3’e yakın yükselişi kısa müddette silerek kripto piyasasını karamsarlığa itti.

7 Eylül’ü 8 Eylül’e bağlayan gece Bitcoin tarafında yükseliş senaryosu gerçekleşti. 7 Eylül 23:00’da başlayan yükseliş dalgası, 8 Eylül 03:00’da tavan yaptı. BTC fiyatı, kısa müddette 26.431 dolara geldi ve boğaları iştahlandırdı. Lakin hayli kısa bir müddette BTC tekrar 26.000 doların altına geriledi.

Cointelegraph, düşüşün sebepleri ortasında, kâr alma dileğinin olduğunu, direnç noktasının ayılar tarafından sağlam bir biçimde savunulduğunu ve piyasa belirsizliğini öne sürdü.

Bitcoin (BTC) fiyatı ‘düzeltmeye’ işaret ediyor

Bitcoin (BTC) fiyatı, eylül ayı başladığından beri taraf bulmakta zorlanıyor. Uzun müddettir sabit fiyat aralığında hareket eden BTC, volatilite kazanamadı. BTC tarafında hacimsizliğin ve para girişi olmamasının tesiri epeyce fazla.

BTC yatırımcılarının kararsızlığı, ayı ve boğaları tereddüte düşürüyor. Yeniden de BTC boğaları, 26.000 doları aştıran bir alım iştahında bulundu. Geçtiğimiz günlerde yaşanan yükseliş, boğaların 26.000 doları aştığını düşündürttü. Ama işler beklenildiği üzere gitmedi ve ayılar 26.000 direncini savunmayı başardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin (BTC) neden 26.000 doların altına düştü? 1

BTC fiyatı, küçük dalgalanmalar aracılığıyla likidite eksikliğini ortaya çıkardı. Küçük karlar ve kayıplar ortasında gidip gelen BTC, geçtiğimiz gün yaşadığı savrulmayla huzursuz etti.

BTC analistleri ikiye bölünmüş durumda, birçoğu BTC’nin 23.000 dolar düzeyine kadar geri çekilme yaşayacağını ve kripto piyasasının olumlu sinyal vermediğini ileri sürüyor. Lakin yükseliş senaryosunun tekrar gündeme geleceğini düşünen analistlerin sayısı da hayli fazla.

İkilemde bırakan hareketsiz BTC fiyatı, 7 Eylül ile 8 Eylül ortasında yeni bir volatilite yaşadı. Yüzde 2,5’lük düşüşle sonuçlanan bu hareketlilikte, yatırımcıların merak ettiği bahis “BTC neden düşüyor?” oldu.

Cointelegraph, BTC fiyat hareketliliğinde yaşanan süreci, takviye noktasından yapılan alımların direnç noktasına gelindiğinde kâr satışı yapılmasına bağladı. Ayrıyeten, bir öbür neden olarak, direnç noktasının şimdi kırılacak kadar zayıf olmadığı ileri sürüldü.

8 Eylül’de gerçekleşen düşüş, yükseliş istikametli süreç açanların tasfiyesiyle sonuçlandı. Bilhassa spot BTC tarafındaki düşüş, 8,69 milyon dolarlık yükseliş taraflı süreçleri tasfiye etti. Cointelegraph, bu durumu, trader’ların ödünç aldığı kripto paraları ödemek için BTC satmasına bağladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin (BTC) neden 26.000 doların altına düştü? 2

Bundan sonraki süreçte neler olabileceğini, Bitcoin fiyatının nereye gideceğini ve altcoin’leri bekleyen hareketliliği öğrenmek için şu haberimize göz atabilirsiniz; Altcoin fiyat tahlilleri: Düşüş yaşanabilir!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap