Bitcoin (BTC) Madencisi Marathon Digital Üretimini 5 Kat Arttırdı!

Bitcoin (BTC) Madencisi Marathon Digital Üretimini 5 Kat Arttırdı!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin (BTC) Madencisi Marathon Digital Üretimini 5 Kat Arttırdı!

ABD merkezli kripto para madencilik şirketi Marathon Digital Holdings, aylık istatistiklerini paylaştı. Şirket, Ağustos 2022’ye kıyasla beş kat daha fazla Bitcoin üretti, geçen ay 1.072 BTC kazandı. Lakin bu ölçü geçtiğimiz ay kaydedilen sayıya nazaran %9 daha az oldu.

Yetkililer, ülkede yaşanan olumsuz hava şartları nedeniyle verimliliğin bir ölçü düştüğünü belirtti:

“Teksas eyaletinde yaşanan rekor sıcaklıklar, ekipmanlarımızı süreksiz olarak kapatmamıza neden oldu. Aylık olarak randıman kaybı yaşasak da daha büyük ziyanların önüne geçtik.”

Marathon Digital CEO’su Fred Thiel

Marathon Digital, Ağustos ayına ilişkin Bitcoin üretimi ve ekipman güncellemelerini açıkladı. Şirket, operasyonel hash oranını aylık bazda %2 artırarak 19,1 EH/s ve heyeti hash oranını aylık bazda %1 artışla 23,1 EH/s düzeyine yükseltti. Yetkililer, bu artışın yeni kuşak S19 XP ekipmanları sayesinde gerçekleştiğini belirtti.

Kripto para madencisi son datalar ile , 23 EH/s’lik birinci yurt içi amacına ulaştı. Marathon, artık ise kapasitesini 30 EH/s düzeyine yükseltmek istiyor.

Bitcoin madencisinin paylaştığı 2. çeyrek bilançosuna nazaran geliri 2022 2 çeyreğe kıyasla %220’den fazla arttı. Marathon Digital, yılın ikinci çeyreğinde ürettiği BTC tokenlerin %63’ünün işletme maliyetlerini karşılamak için sattı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap