Bitcoin (BTC) Balinaları Düşüşlere Aldırmıyor!

Bitcoin (BTC) Balinaları Düşüşlere Aldırmıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin (BTC) Balinaları Düşüşlere Aldırmıyor!

Piyasa kıymeti en büyük kripto para unvanını elinde taşıyan Bitcoin (BTC), son devirde yaşanan fiyat hareketlerine karşın büyük yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Kripto para piyasasında son düşüşün akabinde değerli ölçüde varlık bulunduran Bitcoin balinaları alım yaptı.

Kripto analitik platformu Santiment’in paylaşımına nazaran balinalar 17 Ağustos’tan bu yana toplamda 11.629 BTC satın aldı. Bu durum, bu yatırımcıların kripto piyasasının dalgalanmalarından etkilenmeyerek, uzun vadeli bir perspektifle yaklaştıklarını gösteriyor. Bu yatırımcıların portföylerini güçlendirmek ve kıymetli varlıklarını korumak emeliyle düşüş devirlerini de bir fırsat olarak görüyor.

Bitcoin Yatırımcılarının Gözü BlackRock’ta!

Bu büyük yatırımcıların faaliyetleri, dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri olan BlackRock’un ABD’de bir spot Bitcoin ETF başlatmak için müracaatta bulunmasının akabinde daha da arttı. BlackRock’un bu atılımı, kurumsal dünyanın kripto paralara olan ilgisini bir defa daha ortaya çıkardı. Bilhassa 17 Haziran ile 10 Temmuz ortasında, balinalar 2 milyar doların üzerinde Bitcoin satın aldı.

Balinalar ve köpek balıkları olarak isimlendirilen bu büyük yatırımcılar, yalnızca düşüş periyotlarında değil, birebir vakitte fiyat artışlarının yaşandığı devirlerde de Bitcoin biriktiriyorlar. Bu strateji, yatırımcıların piyasa hareketlerini yakından takip ettiğini ve fırsatları kıymetlendirmek için beklediğini gösteriyor.

Son olarak, SpaceX’in Bitcoin varlıklarını satmış olabileceği tarafındaki spekülasyonların ve piyasa çapındaki geri çekilmenin yaşandığı bir devirde büyük yatırımcıların BTC biriktirmeye devam etmesi, balinaların kısa vadeli hareketlerle ilgilenmediğini ortaya koydu. Bu tıp yatırımcılar, uzun vadeli düşünerek ve kıymetli gelişmeleri takip ederek, kripto para piyasasındaki dalgalanmalara karşı dirençli bir yaklaşım sergiliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap