Bitcoin (BTC), ABD enflasyon verisi öncesi temkinli

Bitcoin (BTC), ABD enflasyon verisi öncesi temkinli

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin (BTC), ABD enflasyon verisi öncesi temkinli

Geçtiğimiz gün 30 bin dolar barajını denedikten sonra geri çekilen Bitcoin (BTC), ABD enflasyon verisi öncesinde temkinli.

Küresel piyasalardaki hareketlilik ile paralel bir seyir takınan Bitcoin, belirsizlik kademesini şimdi sonlandırmış değil. Her ne kadar geçtiğimiz gün BTC fiyatı 30 bin doları aşsa da bu kısa sürdü. BTC, 30 bin dolar denemesinden sonra geri çekilmeye başladı. Güne başlarken BTC’nin 29.5 bin dolar düzeyinde hareket ettiği görülüyor.

10 Ağustos saat 15:30 itibariyle ABD enflasyon verisi global piyasalara sunulacak. Bu bilgiler öncesinde BTC tarafında temkinli bekleyiş sürüyor. Lakin gün içerisinde BTC’nin volatilite kazanması ve bilgileri karşılaması bekleniliyor. Pekala bu kritik günde BTC için hangi fiyat düzeyleri dikkat çekiyor?

Bitcoin (BTC) teknik analizi

PayPal haber akışının da tesiriyle süratli hareket eden Bitcoin (BTC), 30 bin doları üst üste iki gün boyunca denedi. Lakin BTC, iki günde de 30 bin doların üzerinde kalıcılık sağlayamadı. Günü 29.5 bin dolar düzeyinde geçiren BTC için önümüzde ABD enflasyon verisi bulunuyor. Bu bilgi ışığında BTC tarafında hareketliliğin artması ise olası görülüyor.

Geçtiğimiz günlerde BTC, 30.250 dolar düzeyindeki satış baskısını kaldıramamıştı. Bu bölgedeki direnç ve artan satışlar, BTC’nin geri çekilmesine yol açtı. Önder kripto para ünitesi sonraki gün 30.160 doları test etse de bu bölgede de kalıcılık sağlayamadı. Hareketli günlerin üçüncüsüne geldiğimizde, BTC’nin temkinli bir grafik izlediği görülüyor.

BTC’nin güç kaybetmesi ve enflasyon verisinin sıkıştırması, geri çekilmeyi hızlandırabilir. BTC için 29.500 dolar düzeyi dayanak bölgesi olarak karşımıza çıksa da bu bölgenin yakın temas halinde olduğunu hatırlatmakta yarar var. Muhtemel enflasyon volatilitesi sonrasında BTC tarafında 29.070 dolar düzeyi görülebilir.

ABD enflasyon verisinin olumlu gelmesi halinde BTC tekrar 30.250 dolar seviyesini test etmek isteyebilir. Bu bölgede kalıcılık sağlanırsa BTC için sonraki maksat 31.100 dolar civarı olabilir. Tekrar de volatilitenin olabileceği bir bilgi günü olduğu için BTC’nin anlık hareketlilik sergilemesi şaşırtmayacaktır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin (BTC), ABD enflasyon verisi öncesi temkinli 1

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap