Bitcoin (BTC) 9.000 Doların Üzerine Çıktı!

Bitcoin (BTC) 9.000 Doların Üzerine Çıktı!

Paylaş
Bitcoin (BTC) 9.000 Doların Üzerine Çıktı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bir süredir 8.900 doları test etse de, bir türlü bu seviyenin üzerine çıkmakta başarılı olamamıştı. Özellikle ABD ve İran arasındaki gerilimin pozitif yönde etkisinin yavaş yavaş sönmesi, BTC hacminin de düşmesine sebep oldu.

Buna rağmen önemli Bitcoin türev ürün platformlarından olan CME‘nin geçtiğimiz hafta yeni Bitcoin opsiyon ürününü piyasaya sürmesi, büyük bir yükseliş beklentisi ile karşılandı. İlk günde bile 2 milyon doların üzerinde işlem hacmine ulaşan Bitcoin opsiyonu, kesinlikle birçok kripto para yatırımcısının “kurumsal yatırımcılar alım yapmaya başladı” şeklinde düşünmesine sebep oldu.

Bitcoin‘in zaten Bakkt ile elde ettiği kurumsal yatırımcıların CME’nin yeni ürünü ile katlanması, alış iştahını arttırdı. Önemli bir Bitcoin indikatörü olan Korku ve Açgözlülük Endeksi de uzun süredir görülmeyen bir noktaya işaret etti. Yatırımcıların açgözlülük açısından 82 seviyesine yükseldiği indikatör, yakın zamanda Bitcoin’in fiyatının artabileceğini gözler önüne koyuyordu. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Bitcoin 9.000 Doları Aştı!

Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.104 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %2,80’lik bir yükseliş elde etti. Bitcoin’in 8.900 doların üstüne 9.000 dolar direnç noktasını da aşması, kesinlikle önümüzde yükseliş dolu günler olabileceğine işaret ediyor. Özellikle blok ödülü yarılanmasına doğru ilerlediğimiz şu günlerde, fiyatın bizi yeni rekorlara götürmesi bile oldukça mümkün.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap