Bitcoin borsasının CEO'su, cüzdanın şifresini kaybetti, BTC'ler tarih oldu

Bitcoin borsasının CEO'su, cüzdanın şifresini kaybetti, BTC'ler tarih oldu

Paylaş
Bitcoin borsasının CEO'su, cüzdanın şifresini kaybetti, BTC'ler tarih oldu

Zimbabve merkezli kripto para borsası Golix’in kurucusu ve CEO’su olan Tawanda Kembo’nun borsanın soğuk Bitcoin cüzdanlarından birinin özel anahtarını kaybettiği iddia ediliyor.

Yerel haber organlarından iHare’nin haberine göre, Zimbabve’nin ilk kripto para borsasının CEO’su, şifreyi geçtiğimiz yılın Mayıs ayında kaybetti.

iHare, söz konusu skandalın doğruluğunun iki eski Golix çalışanı tarafından onaylandığını yazdı.

33 Bitcoin’i yitirdi

Şifresi kaybedilen cüzdanda, bugünkü değeri yaklaşık 300,000 dolar olan 33 Bitcoin bulunuyordu.

Öte yandan kaybın zamanlaması ise manidar. Şifrenin müşterilerin Zimbabve Merkez Bankası’nın Golix’e operasyonları durdurma emrinin ardından paralarını borsadan çekmeye çalıştıkları bir süre zarfında kaybolduğu belirtiliyor. Eski bir Golix çalışanı, paralarını borsada saklayan kullanıcılara geri ödeme yapılmadığını söylüyor.

Dahası, Golix müşterilerle herhangi bir iletişim kurmadı ve borsanın resmi Twitter hesabı Şubat ayından bu yana güncellenmedi.

Haberlerin ardından bir açıklama yapan Kembo, şirketin ödeme aczine düşmesi nedeniyle para çekme işlemlerini yerine getiremediğini ifade etti. Bununla beraber Kembo, platformun kullanıcılarının sadece yüzde 1’lik küçük bir kısmının paralarını çekemediğini ileri sürdü. Kripto para çekimlerinde genellikle sorun yaşanmadığını vurgulayan CEO, 33 Bitcoin bulunan cüzdanın şifresini kaybettiği iddiasını ise reddetmedi.

Son olarak Kembo, para çekme sorunlarının şirketin Zimbabve’deki banka hesaplarına erişememesi nedeniyle meydana geldiğini dile getirdi.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap