Bitcoin Borsası UPbit Hackiyle İlgili Yeni Açıklama: “Hacker İçeriden Olabilir”

Bitcoin Borsası UPbit Hackiyle İlgili Yeni Açıklama: “Hacker İçeriden Olabilir”

Paylaş
Bitcoin Borsası UPbit Hackiyle İlgili Yeni Açıklama: “Hacker İçeriden Olabilir”

Kriptokoin – Bugün öğlen saatlerinde kripto para dünyasını sarsan bir hack olayının ardından şimdi yorumcular ilginç açıklamalarda bulunuyorlar. Güney Kore’nin en büyük Bitcoin borsalarından biri olan UPbit’e yönelik olarak gerçekleştirilen ve 342 bin Ethereum’un çalınmasıyla ilgili olarak yorumcular şimdi yapılan saldırının borsanın bizzat içerisinden gerçekleştirildiği kanaatini paylaşıyorlar.

Konuyla ilgili olarak Joseph Young attığı bir twette Hackerların UPbit yetkililerinin kripto para transferlerini soğuk cüzdanlara taşırken hamle yaptıklarını ifade ediyor. Bu nedenle Young, bu işin firma içerisinden biri tarafından gerçekleştirilmesi olasılığını gündeme taşıyor.

Zamanlama Tam Anlamıyla Harika

Yaşanan hack olayı ile ilgili olarak bilindiği üzere borsadan da bir açıklama geldi. Yapılan açıklama “27 Kasım 2019 Saat 13:06’da 342 bin ETH (yaklaşık 50 milyar won) Upbit Ethereum Sıcak Cüzdanı’ndan bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı. Bilinmeyen cüzdanın adresi 0xa09871AEadF4994Ca12f5c0b6056BBd1d343c029 şeklinde.”

Borsa yaptığı açıklamada 342 bin ETH işleminin düzensiz bir işlem olduğunu belirterek soğuk ve sıcak cüzdanlar arasında taşınan büyük miktarlardaki varlıklar arasında meydana geldiğini ifade ediyor.

Konuyla ilgili olarak hackerların gerçekleştirdiği işlemin sadece Ethereum ile sınırlı olmadığı ayrıca BitTorrent ve Tron işlemi de yapıldığı ifade ediliyor.

Young konuyla ilgili olarak zamanlamanın tam anlamıyla kusursuz olduğunu ifade ederek UPbit’in yaptığı açıklamada soğuk cüzdan transferi hakkındaki açıklamaların gerçeğe uygun olduğunu belirterek bu zamanı en iyi borsa içinden birinin bilebileceğini ifade ediyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap