Bitcoin boğaları gerilemeyle karşı karşıya

Bitcoin boğaları gerilemeyle karşı karşıya

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin boğaları gerilemeyle karşı karşıya

Fairlead Strategies’e nazaran Bitcoin (BTC) boğaları büyük bir hayal kırıklığı yaşayabilir. Sebebi ise aylık bir teknik göstergenin “aşırı alımda düşüş” sinyali vermesi.

1950’lerde George C. Lane tarafından geliştirilen stokastik gösterge, son vakitlerde 80’in altına düşmeye başladı, bu da üst istikametli bir momentum kaybına işaret ediyor. Gösterge 0 ila 100 ortasında bir ölçüte sahip ve 80’in üzerindeki okumalar çok alım şartlarını gösteriyor. 20’nin altındaki okumalar ise tam zıddını söz ediyor.

Fairlead Strategies’in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton, pazartesi günü müşterilere iletilen notta şunları söyledi:

Bu ne manaya geliyor?

2021’in başlarında ve Aralık 2017’deki çok alım düşüşleri, büyük fiyat tepelerine işaret etmişti.

Trend gücünü ve trend değişikliklerini ölçmek için kullanılan MACD histogramı ise sıfıra yakın “flatline” bir hale dönüşüyor. Bu, çıkar yahut kaybın olmadığı, başlangıca dönen piyasa manasına geliyor.

Sıfırın üzerindeki geçişler (crossover) momentumda boğasal bir kaymaya işaret ederken sıfırın altındaki geçişler düşüş eğilimini temsil eder. Stockton, göstergenin bir yıl evvel tabana vurduğunu ve şimdi müspete dönmediğini, bu yüzden “henüz sürdürülebilir bir yükseliş trendinin oluşmadığını” belirtiyor.

Yazının yazılması sırasında Bitcoin 25,685 dolardan süreç görüyor. Stockton, 28,200 dolardaki 50 günlük kolay hareketli ortalamanın kilit direnç olduğunu vurguluyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap