Bitcoin, BNB Satan Kurumsal Para Bu 4 Coinden Aldı!

Bitcoin, BNB Satan Kurumsal Para Bu 4 Coinden Aldı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin, BNB Satan Kurumsal Para Bu 4 Coinden Aldı!

Dijital varlık yatırım eserlerinde üst üste 4. haftada toplam 54 milyon ABD doları çıkış oldu. Bu doğrultuda toplam çıkış 200 milyon ABD dolarına ulaştı. Bu da toplam yönetilen varlıkların (AuM) %0,6’sını temsil ediyor. Bitcoin (BTC)’de 38 milyon dolarlık çıkış olurken, 4 altcoin yatırımcılardan talep gördü.

Dijital varlık yatırım eserlerinde üst üste 4. hafta çıkış oldu

Analitik kaynağı Coinshares’ın datalarına nazaran, dijital varlık yatırım eserlerinde üst üste 4. haftada çıkış oldu. Bu kapsamda toplam 54 milyon ABD doları çıkışla, toplam çıkış 200 milyon ABD dolarına ulaştı. Bu da toplam yönetilen varlıkların (AuM) %0,6’sını temsil ediyor. Son fiyat düşüşleri, toplam AuM’nin Nisan ortasındaki doruğundan bu yana %13 oranında düştüğünü gösterdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin, BNB Satan Kurumsal Para Bu 4 Coinden Aldı! 1

Çıkışların Avrupa’da ağırlaşması dikkatleri çekiyor

Geçen haftaya emsal formda, çıkışlar bölgesel açıdan geniş çaplıydı. Uzmanlara nazaran bu da olumsuz hassaslığın yalnızca birkaç yatırımcı üzerinde ağırlaşmadığını gösteriyor. Bununla birlikte, bilhassa ABD’deki çıkışların %84’ü short durumlardan satış yapan yatırımcılardan kaynaklandı. Bu durumu göz önüne aldığımızda, çıkışlar öncelikle Avrupa’da ağırlaştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin, BNB Satan Kurumsal Para Bu 4 Coinden Aldı! 2

Çıkışlar Bitcoin üzerinde yoğunluk kazandı

Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin (BTC)’de toplam 38 milyon ABD doları çıkış oldu. Son dört haftalık çıkışların toplamı ise 160 milyon ABD dolara ulaştı. Bu, periyot içindeki tüm çıkışların %80’ini temsil ediyor. Ayrıyeten, short Bitcoin çıkışlarıyla birleştirildiğinde 201 milyon ABD dolarına ulaşıyor. Böylelikle, son devirdeki yatırımcı faaliyetlerinin neredeyse sadece bu varlığa odaklandığını vurguluyor.

Bu ortada, kripto para piyasası günlük görünümde genel olarak yeşilde süreç görüyor. Önder kripto Bitcoin, basın vaktinde, günlük bazda %1,90 artışla 27.447 dolardan süreç görüyor. BTC, haftalık vakit diliminde ise kırmızıda ve %1,37 bedel kaybetti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin, BNB Satan Kurumsal Para Bu 4 Coinden Aldı! 3

Bitcoin ile birlikte BNB çıkış görürken, 4 altcoin giriş kaydetti

Multi asset yatırımlarında geçen hafta 7 milyon ABD doları çıkış oldu. Alışılmadık bir biçimde 8 farklı altcoin varlığında ise giriş gerçekleşti. Uzmanlara nazaran u da yatırımcıların daha maceracı ve seçici hale geldiğini gösteriyor. En dikkat alımlı girişler sırasıyla 0,5 milyon dolar, 0,23 milyon dolar ve 0,2 milyon dolar giriş gören Cardano (ADA), Tron (TRX) ve Sandbox’a (SAND) oldu. Binance Coin (BNB) ise toplamda 0,5 milyon ABD doları çıkış gören tek altcoin oldu. Bu ortada, dünyanın en büyük kripto borsasının tokeni, günlük bazda %0,6 atışla 314 dolardan el değiştiriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap