Bitcoin Bitti! Finans Devleri Bu Altcoin İçin Geliyor!

Bitcoin Bitti! Finans Devleri Bu Altcoin İçin Geliyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Bitti! Finans Devleri Bu Altcoin İçin Geliyor!

Spot Bitcoin ETF müracaatlarının son periyottaki başarısı finans devleri ortasında heyecan yarattı. Artık ise dikkatlerini önder altcoin olan Ethereum’a çeviriyorlar. Volatility Shares, Bitwise, Roundhill, VanEck, Proshares ve Grayscale dahil olmak üzere altı önde gelen şirket, daha geniş kripto topluluğu içinde iyimserliği artıran bir hareketle, Ethereum vadeli borsa yatırım fonları (ETF’ler) için yakın vakitte müracaatta bulundu. Bu değerli adım, dünyanın en büyük ikinci kripto para ünitesine olan ilginin arttığını gösteriyor. Finans devlerinin kripto varlıkların geleceğine olan inancını yansıtıyor. Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) bu çığır açan müracaatları kıymetlendirmekte. Bu sırada, piyasa uzmanları gelişmeleri yakından izliyor. Bu ETF’lerin kripto piyasasının dinamikleri üzerinde yaratabileceği potansiyel etkiyi vurguluyor. İşte detaylar…

Lider altcoin, son vakitlerde dikkat çekiyor

Volatility Shares’in 2x Bitcoin Strategy ETF’sinin (BITX) kazandığı ivme, şirketi ileriye hakikat bir adım atmaya teşvik etti. Önerilen Ether Strategy ETF, direkt Ethereum tutmak yerine Chicago Mercantile Exchange’de (CME) süreç gören nakit uzlaşmalı Ether Vadeli Süreç kontratlarına yatırım yapacak. Bu yeni dosyalama, 28 Temmuz’daki SEC evrakında bildirildiği üzere, S&P CME Bitcoin Futures Daily Roll Index’in günlük çok getirisinin iki katına karşılık gelmeyi hedefliyor. Bloomberg’de kıdemli bir ETF analisti olan Eric Balchunas, Twitter’da görüşlerini paylaştı. Balchunas, aşağıdaki tabirleri kullandı:

 SEC’in kimi yeni Ethereum dosyalamalarını geri çekmesi enteresan. Lakin VolShares (her şeye rağmen) 2 kat Bitcoin Vadeli Süreç ETF’si çıkardı. Bu yüzden tahminen de vaktin hakikat olduğundan emin hissediyorlar.

ETH fiyatı olumlu hareket ediyor

Btcpiyasasi.com bilgilerine nazaran Ethereum birtakım olumlu gelişmeler kaydetti. Hafta başında satış baskısıyla müsabakasına karşın Ethereum (ETH) fiyatı toparlanarak son 24 saat içinde yüzde 2’den fazla bedel kazandı. Yazım saati itibariyle altcoin, 225 milyar dolarlık piyasa bedeliyle 1.860 dolardan süreç görüyor. Ethereum’un son periyottaki fiyat volatilitesi opsiyon piyasasına da yansıdı. Kripto bilgi sağlayıcısı Amberdata’ya nazaran, 180 gün içinde sona eren alım ve satım opsiyonlarının zımni volatiliteleri ortasındaki farkı ölçen Ethereum için altı aylık alım-satım çarpıklığı, 15 Haziran’dan bu yana en düşük noktasına ulaştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Bitti! Finans Devleri Bu Altcoin İçin Geliyor! 1

0,91 bedeliyle negatif çarpıklık, satım opsiyonlarının tercih edildiğini gösteriyor ve yatırımcılar ortasında düşüş eğilimine işaret ediyor. Satım opsiyonları, alıcıya destek varlığı muhakkak bir tarihte yahut öncesinde evvelce makul bir fiyattan satma hakkı verir, lakin yükümlülüğü vermez. Opsiyon piyasasındaki bu olumsuz eğilime karşın, Ethereum vadeli süreç ETF’leri için başvuran büyük finans şirketlerinin artan ilgisi, kritik. Altcoinin uzun vadeli potansiyeline olan güçlü inancı göstermektedir. Düzenleyici kurumlar bu müracaatları incelerken, daha geniş kripto topluluğu Ethereum’un beklentileri ve kripto varlık yatırımlarının gelişen görüntüsü konusunda optimistliğini koruyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap