“Bitcoin Birkaç Saate Patlayacak” Analist Uyarıyor!

“Bitcoin Birkaç Saate Patlayacak” Analist Uyarıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: “Bitcoin Birkaç Saate Patlayacak” Analist Uyarıyor!

Ağ tıkanıklığıyla güç vakitler geçiren Bitcoin, önümüzdeki birkaç saat içinde taraf tayin edebilir. Teknik analist Hareket Cülcüloğlu, mevcut BTC grafiğinde şekillenen alçalan üçgenin saatler içinde kararını vermesini bekliyor.

“Dananın kuyruğu birkaç saate kopar”

X üzerinde 270 bin takipçisi bulanan Hareket Cülcüloğlu, mevcut Bitcoin grafiğindeki alçalan üçgen formasyonuna dikkat çekiyor. Tahlillerine nazaran Bitcoin fiyatı üçgenin içinde sıkışmaya başladı. Teknik olarak bu durum fiyatın kısa müddet sonra aşağı yahut üst tarafta istikamet tayin edeceği manasına gelir. Kripto yatırımcılarını uyaran Cülcüloğlu, önümüzdeki saatlerin Bitcoin için epeyce kritik olacağını söylüyor:

Alçalan üçgen oluştu ve düzgünce üçgenin içinde darlaştı. Dananın kuyruğu birkaç saate kopar. Ben aşağı patlar diyorum. Herkesin kendi parası kendi kararı.

Bitcoin sert düşebilir!

Cülcüloğlu’na nazaran, Bitcoin kelam konusu formasyondan aşağı istikamete ivme kazanacak. BTC fiyatı şu anda günün büyük bir kısmında sıkışıp kaldığı 25,600 dolar bölgesine süreç görüyor. Potansiyel bir düşüş senaryosunda en yakın dayanakları 24.800 – 25.200 dolar bölgesinde.

Bu ortada, analist bir öteki paylaşımda düşüş beklediğini bir sefer daha vurguladı. Önder kripto, fiyat hareketleri yanı sıra ağ açısından da olumsuz bir günü deneyim ediyor.

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, şu anda Bitcoin ağında 500.000’den fazla süreç onay için sıra bekliyor. Günü 25,600 dolar bölgesine yatay hareketlerle geçiren önder kripto, önümüzdeki saatlerde alçalan üçgen formasyonun içinden gidişatını netleştirecek.

Bitcoin madencileri sıkıntı vakitler geçiriyor: Satış baskı tetikleyebilirler

Başka bir yerde, CryptoQuant analisti Mignolet, Bitcoin madencilerinin karşılaştığı en büyük zorluklardan birinin maliyet baskıları olduğunu tez etti. Sav, Bitcoin’in madenci durum endeksinin (MPI) tahliline dayanıyor. Tıpkı metrik, madencilerin maliyet baskıları açısından karşı karşıya kaldıkları baskı düzeyini belirtmek için kullanılmaktadır.

BTC Piyasası: “Bitcoin Birkaç Saate Patlayacak” Analist Uyarıyor! 1

Madenci gelirindeki artış son vakitlerde gözlemlenen aktiviteyi yansıtıyor. Bitcoin’in fiyat hareketi düşüyor, lakin hala çok fazla aktivite yaşanıyor. Üstteki gözleme karşın madencilerin karşı karşıya olduğu baskı kimi metriklerde hala açıktı.

En düzgün örneklerden biri, Ağustos ayının son haftasından bu yana bir ölçü olumsuzluk kaydeden Bitcoin’in madenci rezervi metriğidir. Ayrıyeten, madenci rezerv çıkışlarının Eylül ayının başında sabitlendiğini de belirtmekte yarar var.

BTC Piyasası: “Bitcoin Birkaç Saate Patlayacak” Analist Uyarıyor! 2

Düşük Bitcoin madenci akışlarını mevcut belirsizlikle açıklayabiliriz. Bilhassa madencilik gelirleri de yavaşlıyor, hasebiyle madenci girişi de azalıyor. Öte yandan madenciler, bilhassa Bitcoin’in son periyottaki düşüşünden sonra potansiyel yükseliş konusunda hala optimist. Münasebetiyle gelecekte daha fazla kar getirecek daha yüksek fiyatların olacağı beklentisi içindeler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap