Bitcoin Bir İkilem Yaşıyor: BTC Fiyatı Nasıl Bir Rota İzleyecek?

Bitcoin Bir İkilem Yaşıyor: BTC Fiyatı Nasıl Bir Rota İzleyecek?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Bir İkilem Yaşıyor: BTC Fiyatı Nasıl Bir Rota İzleyecek?

Bitcoin fiyatı 23.000 dolara düşme riski taşıyor. Fakat bu durum BTC’yi çok yüksek bir oranda biriktiren başkan kripto varlığın büyük sahiplerini rahatsız etmiyor üzere görünüyor.

Bitcoin fiyatı 23 bin dolara düşme riski altında

Kripto analisti Ali Martinez, Glassnode’un on-chain bilgilerine atıf yaparak, Bitcoin (BTC)’nin 25.400 dolar işaretinin altında güçlü bir takviyeden mahrum olduğunu belirtiyor. Analist, fiyatın eşiğin altına düşmesi halinde muhtemelen 23.000 dolar civarında süratli bir düzeltme göreceğini söylüyor.

Son bilgilere nazaran, BTC şu anda 25.841 dolardan süreç görüyor. Bu durum göz önüne alındığında, bu takviye düzeyinin kırılma riski hala mevcut. Bu ortada, son haftalarda yaşanan çok dalgalanma işleri daha da karmaşık hale getiriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Bir İkilem Yaşıyor: BTC Fiyatı Nasıl Bir Rota İzleyecek? 1

BTC şu anda istikrarsız bir uçta sallanıyor!

Bu fiyat çalkantısını büyük ölçüde spot Bitcoin ETF’leriyle ilgili gelişmelere bağlamak mümkün. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Grayscale’in yasal muvaffakiyetinin akabinde BTC fiyatı güçlü yükseldi. Fakat SEC’in önündeki bekleyen ETF müracaatlarına ait kararını ertelemesiyle optimistlik azaldı.

Piyasa gözlemcileri, varlığın şu anda istikrarsız bir uçta sallanmakta olduğunu söylüyor. Ayrıyeten, yükseliş ya da düşüş hislerinin hakimiyetinin gelecekteki yörüngesini belirlemeye hazır olduğunu sav ediyor. Bu bağlamda Blockchain analitik firması IntoTheBlock şunları belirtiyor:

Ayı hissiyatı, satış hacmini artırarak eşitliği bozmak için tez etmeyi tetikleyebilir. Lakin, örneğin bir spot Bitcoin ETF onayı nedeniyle gereğince güçlü bir yükseliş momentumu varsa, Bitcoin bu barikatları aşabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Bir İkilem Yaşıyor: BTC Fiyatı Nasıl Bir Rota İzleyecek? 2

Uzun vadeli sahiplerde tasa yok!

Bu ortada, IntoTheBlock bilgileri, BTC arzının %0,1’ini yahut daha fazlasını elinde bulunduran adreslerin son iki hafta içinde 1,5 milyar dolardan fazla pahada varlık eklediğini gösteriyor. Değerli bir ölçüt olan büyük Bitcoin sahiplerinin adresleri geçtiğimiz ay ilgi alımlı eğilimler gösterdi. Net akış, Ağustos başında bir düşüş yaşadı. Lakin, daha sonra istikrarlı bir biçimde arttı. Bu süreçte 22 Ağustos’ta en düşük noktaya ulaştı. Bilhassa 28 ve 29 Ağustos tarihleri ortasında net akışta kıymetli bir artış gerçekleşti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Bir İkilem Yaşıyor: BTC Fiyatı Nasıl Bir Rota İzleyecek? 3Bitcoin Büyük Sahipleri. Kaynak: IntoTheBlock

Bu periyot, SEC’in spot Bitcoin ETF müracaatlarına ait kararını ertelediği vakte denk geliyor. Ayrıyeten, başkan kripto para ünitesi bu periyotta inanılmaz dalgalanma belirtileri sergiledi. Glassnode dataları de uzun vadeli sahiplerin arzının şu anda 15 milyona çok yakın olduğunu gösteriyor. Buna kıyasla, kısa vadeli sahipler şu anda arzın yaklaşık 2 milyonunu elinde tutuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap