Bitcoin baskınlık oranı 2016 hareketi benzerliği altcoin mevsimini çağrıştırıyor

Bitcoin baskınlık oranı 2016 hareketi benzerliği altcoin mevsimini çağrıştırıyor

Paylaş
Bitcoin baskınlık oranı 2016 hareketi benzerliği altcoin mevsimini çağrıştırıyor

Bitcoin baskınlık oranı, tarihi boyunca önemli ölçüde yüzde 50’nin üzerinde kaldı. Fiyatı, 25 Ekim’de, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jingping’in Blockchain teknolojisini onaylanmasının bir sonucu olarak hızlı bir artış görmüştü.

Ancak o zamandan beri Bitcoin fiyatı düşmeye devam ediyor. Aksine, çoğunlukla Çin merkezli olmak üzere bir dizi ana altcoin ise artış gösteriyor. Bu, Bitcoin’in pazar payı oranının düşmesine ve birçoğunun “altcoin mevsimi” başlıyor yorumlarına neden oluyor.

Baskınlık oranı, Eylül 2016’da ortaya konan formasyonu izlemeye devam ederse, altcoin mevsiminin önümüzdeki birkaç hafta içinde başlaması muhtemel gibi gözüküyor.

Kripto para traderı @beastlyorion, baskınlık oranının çok yakında hızla düşeceğini iddia etti.

Bu tahminlerini Eylül 2016’dan başlayan bir fraktal düzenine göre yaptığı görülüyor.

Bu hareketlere daha yakından bakalım ve daha fazla benzerlik ortaya çıkıp çıkmadığını kontrol edelim.

Bitcoin Baskınlık Oranı

Bitcoin baskınlık oranının son günlerde düşeceği üzerine varsayımlar bulunuyor. Bununla beraber 28 Ekim’de yüksek bir seviyeye ulaşıldığından beri, Bitcoin fiyatı giderek azalıyor. Önümüzdeki günlerde ise Bitcoin baskınlık oranın gidere azalmaya devam edeceği ve bu düşüşün Şubat/Mart 2020 dönemine kadar düşeceği ön görülüyor.

Hareketli ortalamalar

İki hareket arasındaki belirgin bir benzerlik, hareketli ortalamaların (MA) konumundan geliyor. Bitcoin baskınlığı grafiğinde mevcut harekette, 50 ve 100 günlük MA’lar arasındaki bir yükseliş yönlü geçiş gerçekleşti.

Daha sonra, 25 Ekim zirvesinde bir düşüş eğilimi gözlendi ve her iki MA da o zamandan beri Bitcoin fiyatına karşı direnç olarak hareket ediyor.

grafik

2016 hareketinde, aynı MA’lar arasındaki yükseliş eğilimi yukarı doğru harekete öncülük etti. Ardından ciddi bir düşüş hareketi geldi.

MA’ların konumu, hâkimiyet oranının şu anda Mart 2017’de olduğu gibi benzer bir konumda olduğunu gösteriyor.

2017’de zirveye ulaşıldıktan sonra hâkimiyet oranı yüzde 55 oranına kadar düştü. Benzer bir düşüş oranı, baskınlık oranının Mart ayının başındaki tüm zamanların en düşük yüzde 29’a ulaşmasına neden olacaktı.

beincrypto

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap