Bitcoin Balinası, Satışa Doymuyor: Milyonları Elden Çıkardı!

Bitcoin Balinası, Satışa Doymuyor: Milyonları Elden Çıkardı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Balinası, Satışa Doymuyor: Milyonları Elden Çıkardı!

Elinde yüklü ölçüde Bitcoin bulundurmasıyla “balina” lakabını alan Cathie Wood’un ARK Invest’i bu hafta Coinbase (COIN) paylarında üçüncü değerli satışını gerçekleştirerek Perşembe günkü kapanış fiyatından yaklaşık 4,7 milyon dolar bedelinde 37.377 hisseyi stratejik olarak elden çıkardı. Bu atılım, 27 Kasım ve 29 Kasım’daki evvelki satışları takip ederek, Yeni Jenerasyon İnternet ETF’sinden (ARKW) toplamda yaklaşık 15 milyon dolar kıymetinde COIN payının elden çıkarılmasıyla sonuçlandı. İşte detaylar…

Bitcoin balinası, satış çılgınlığı yaşıyor

ARK Invest’in son dosyalaması, Cathie Wood liderliğindeki yatırım idaresi şirketinin Perşembe günü satış çılgınlığına devam ettiğini ve 4,7 milyon dolar bedelinde Coinbase payını daha elden çıkardığını ortaya koyuyor. Pazartesi ve Çarşamba günleri ARK’ın 10,2 milyon dolar bedelinde COIN payını elden çıkarmasıyla birlikte haftanın toplamı 15 milyon dolara ulaştı. Bu haftaki satışlar, ARK’ın Çarşamba günü Fintech Innovation ETF’sinden 4,9 milyon dolar kıymetinde 38.668 Coinbase payı ve Pazartesi günü Next Generation Internet fonundan yaklaşık 5,3 milyon dolar kıymetinde 43.956 pay sattığı daha evvel açıklanan süreçlere ekleniyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Balinası, Satışa Doymuyor: Milyonları Elden Çıkardı! 1

ARK Invest’in Coinbase varlıklarını azaltma kararına karşın, kripto borsasının Nasdaq’ta listelenen payları dalgalı bir hafta geçirdi. Pazartesi günü Nisan 2022’den bu yana en yüksek düzeyinden başlayarak 119,77 dolara ulaşan COIN payları Perşembe gününü %2,43’lük bir düşüşle 124,72 dolardan kapattı lakin tekrar de 19 ayın en yüksek düzeyini korudu. Coinbase’in pay senedi şu anda piyasa öncesi süreçlerde 129,26 dolardan süreç görüyor ve geçtiğimiz ay %70’in üzerinde etkileyici bir yükseliş trendine ve bugüne kadar %242’lik kayda kıymet bir yükselişe işaret ediyor. Bununla birlikte, pay senedinin 2021 kripto boğa piyasasının doruğu sırasında belirlenen tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 342,98 dolardan %60’tan fazla aşağıda kaldığını belirtmek değerlidir.

ARK portföyünde Robinhood da var

Coinbase satışlarına ek olarak ARK Invest, 3 milyon doların üzerinde Robinhood payı satın alarak stratejik ataklar yaptı. Bu, Robinhood’un İngiltere’de kurulsuz pay senedi ticareti sunan milletlerarası çıkışına ve kripto ticaret hizmetlerinin Avrupa Birliği’ne yakında genişlemesine denk geldi. Bu gelişmeler, Bitcoin yükselişini sürdürerek yılın en yüksek düzeylerine ulaşırken ortaya çıkıyor. Bitcoin 38.800 dolardan süreç görürken, kripto para ünitesi Ekim ayındaki %28’lik kayda paha artışın akabinde Kasım ayında %12’lik bir artış kaydederek olumlu bir ay yaşadı. Yılbaşından bugüne Bitcoin %134 üzere etkileyici bir oranda artış gösterdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Balinası, Satışa Doymuyor: Milyonları Elden Çıkardı! 2

ARK Invest’in Coinbase varlıklarındaki son azalma ve Robinhood’daki stratejik yatırımlar da dahil olmak üzere dinamik portföy ayarlamaları, kripto para piyasasının gelişen görünümünde gezinme konusundaki uyarlanabilir yaklaşımını yansıtmaktadır. Bitcoin yeni kilometre taşları belirlemeye devam ederken, kurumsal ataklar ve piyasa trendlerinin etkileşimi elbet önümüzdeki haftalarda anlatıyı şekillendirecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap