Bitcoin Arzındaki Sakinlik Had Safhada

Bitcoin Arzındaki Sakinlik Had Safhada

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Arzındaki Sakinlik Had Safhada

Zincir üstü analitik firması olan Glassnode‘un paylaştığı datalar, Bitcoin arzındaki sakinliğe dikkat çekti.

Glassnode, yakın bir mühlet evvel Bitcoin’in arzındaki sakinliğe atıf yaptı. Şirket arzdaki “uyuşukluğa” dikkat çeken bir rapor yayımladı.

Glassnode’un Bilgilerine Nazaran Bitcoin Arzındaki Sakinlik ATH Yaptı

Bir Blockchain tahlil firması olan Glassnode, kısa bir mühlet evvel Bitcoin’in arz sakinliğinin tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştığını gösteren datalar yayımladı. Firmanın son Tweet’ine nazaran, Bitcoin’in toplam arzının yaklaşık yüzde 40,083’ü üç yıldan uzun bir müddettir faal değil ve başkan kripto para ünitesinin tarihinde bu bir rekor. Bu, Bitcoin piyasasının alışılmışı olan fiyat oynaklığına karşın Bitcoin sahiplerinin değerli bir kısmının varlıklarını hareket ettirmediği manasına geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Arzındaki Sakinlik Had Safhada 1

Glassnode’un yayımladığı metrik, çoklukla yatırımcı davranışını ve hassaslığını ölçmek için kullanılır. Yüksek uyuşukluk tipik olarak Bitcoin sahiplerinin ya da “hodler “ların piyasa dalgalanmalarına karşın varlıklarını uzun vadeli fiyat artışını göz önünde bulundurarak inançlı bir halde sakladıkları bir hodling davranışına işaret eder.

Bitcoin topluluğundaki bir öteki etkileyici gelişme de “wholecoiner “ların ya da en az bir tam Bitcoin (BTC) tutan Bitcoin adreslerinin yükselişidir. Glassnode’un kurucu ortağı Rafael Schultze-Kraft’a nazaran, bu çeşit adreslerin sayısı şu anda 1 milyona ulaşmış durumda.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap