Bitcoin Analistleri Yorumluyor: Son Düşüş Umut Işığı!

Bitcoin Analistleri Yorumluyor: Son Düşüş Umut Işığı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Analistleri Yorumluyor: Son Düşüş Umut Işığı!

Temmuz boyunca ruhsal direnç düzeylerini elinde tutan Bitcoin, bu hafta 25.000 dolara kadar geriledi. Pek çok analist 20.000 dolar için spekülasyon yaparken, TechDev farklı bir görünüm ortaya koyuyor.

Ünlü analiste nazaran son düşüş yeni bir genişleme için yer hazırladı

TechDev olarak bilinen kripto analisti, mevcut Bitcoin fiyat düzeltmesinin, olumlu yanlarını ortaya koydu. Analiste nazaran düşüş, yaklaşan büyük bir boğa koşusu öncesinde gerçekleşebilecek son aşağı taraflı fiyat düzeltmesiydi. Tahlillerinde, Bitcoin’in 25.000 dolar düzeyine düşmesini, yeni bir büyüme devri için ön hazırlık olarak yorumladı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Bitcoin, SpaceX haberleri esnasında birinci kere 27.000 doları kaybetti.

TechDev, “Ya önümüzdeki aylar piyasayı bir defa daha şaşırtacak ya da bu sefer hakikaten farklı olacak” diye yazıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Analistleri Yorumluyor: Son Düşüş Umut Işığı! 1

TechDev, global likidite döngülerini takip etmek için Çin 10 yıllık tahvillerini DXY karşısında izlemesiyle ünlüdür. Teknik tahlillerinde, CN10Y’nin DXY’ye karşı momentumunu ölçmek için gerçek güç indiktörünü (TSI) kullanıyor. Buna nazaran, TSI, evvelki Bitcoin boğa piyasalarının başlangıcında da gözlemlenen ve yükseliş sinyali veren teknik okuma sergiliyor.

TechDev’e nazaran Bitcoin fiyatı için sırada ne var?

Kripto analisti, Bitcoin için en uygun senaryonun, 30.000 dolar civarında dayanağı test etmeden evvel, grafikte kırmızı çizgiyle temsil edilen yaklaşık 50.000 dolarlık iki aylık muhteşem trend düzeyine yükselme olacağını söylüyor.

TechDev’e nazaran bu hareket, Bitcoin’in iki aylık grafiğinin, 2017 ve 2020 boğa piyasalarının başlangıcını işaret eden Bollinger Bant Genişliği (BBW) indikatörünün dayanak bölgesine düşmesini tetikleyebilir. BBW, varlık volatilitesini ölçmek için kullanılmaktadır. TechDev, bu noktada, “İki aylık harika trende kadar bir hareket görmeyi bekliyor. Ek olarak, iki aylık sıkıştırmayı tamamlamak için tekrar test etmek istiyorum” diyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Analistleri Yorumluyor: Son Düşüş Umut Işığı! 2

Analist ayrıyeten BTC’nin Gauss Kanalının üzerinde birkaç ay geçirdiği ve net bir yükseliş trendine geçmeden evvel konsolide olurken onu takviye olarak test ettiği 2016 yılı ile bugün ortasında bir karşılaştırma yapıyor.

Buna nazaran BTC, ATH düzeylerine ulaşmadan evvel uzunca mühlet Gauss Kanalının çabucak üzerinde konsolide oldu. Bu nedenle şu anda 2016’daki toparlanmasını tekrarlıyor olma ihtimali kelam konusu. TechDev, bu noktada, “Gauss Kanalı merkezinin üzerinde kalın” diyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Analistleri Yorumluyor: Son Düşüş Umut Işığı! 3

DonAlt, son Bitcoin düzeltmesinin denetimi ayılara devrettiğini söylüyor

Bir öbür kripto analisti DonAlt, BTC’yi 26.000 doların altına çeken en son Bitcoin düzeltmesinin, ayıların piyasanın denetimini ele geçirdiğinin bir işareti olduğunu söyledi. Analiste nazaran, Bitcoin 30.000 doları geri kazanmayı başarırsa yahut 18. 950 dolara kadar düşerse kenarda geçirdiği müddet kısalacak. ETF gelişmelerini de ele aldığı aktüel tahlillerine nazaran:

Ticaret perspektifinden bakıldığında, bu haftanın mumlarına baktığımda, ETF BlackRock kıssasını takip ettiğimizi görüyorum. 16.000 dolar düzeyindeki yükselişimin gerisinde FTX’in çöküşü, fiyatın sert düşüşü ve akabinde olumsuz haberlerin gelmesiyle işler karmaşıklaştı. Lakin fiyat yavaşça toparlandı.

Şu an elimizde son birkaç hafta ve aylar boyunca gelen olumlu haberlere karşın fiyatın geri çekildiği bir durum var. Bu, ticaret açısından zayıflık sinyali olarak görülebilir. Mevcut ticaret pozisyonumuz dikkate alındığında, şu an yükseliş istikametli konum almanın pek mantıklı olmadığını düşünüyorum. Bence süreç yaptığımız düzeylerden uzak durmalıyız.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Analistleri Yorumluyor: Son Düşüş Umut Işığı! 4

Kripto stratejisti, en son düzeltmenin akabinde yatırımcı hassaslığına da göz atıyor. Yatırımcıların altcoinlerde yükselişe geçtiğini belirtiyor. Bu da kripto piyasasına geri dönmenin şimdi vakti olmadığı manasına geliyor..

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap