Bitcoin Analistleri Short Açacak! ‘Bu Tabanlar Görülebilir’

Bitcoin Analistleri Short Açacak! ‘Bu Tabanlar Görülebilir’

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Analistleri Short Açacak! ‘Bu Tabanlar Görülebilir’

İki Bitcoin analistinden bugün değerli değerlendirmeler geldi. Analistler short durumu alacaklarını söylüyorlar. Ayrıntılara bir bakalım.

Doctor Profit’in bitcoin analizi

Twitter’da faal olan saygın bir analist ve trader olan Doctor Profit’ten değerlendirmeler var. Buna nazaran analist, Bitcoin’in fiyat hareketine ait kıymetli bilgiler veriyor. Tahlili, kripto para ünitesinin gelecekteki istikametine ışık tutan birkaç kıymetli hususu kapsıyor. Doctor Profit tarafından hazırlanan evvelki raporlar, Bitcoin için günlük EMA50’nin değerinin altını çiziyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Analistleri Short Açacak! ‘Bu Tabanlar Görülebilir’ 1

Bitcoin’in EMA50’yi muvaffakiyetle aştığını ve birden fazla tekrar testten geçtiğini vurguluyor. Ayrıyeten, BTC’nin yana gerçek hareketi, 30.500 dolar civarında kayda kıymet bir likidite havuzunun oluşmasına neden oluyor. Bununla birlikte, 32.000 dolarlık likidite havuzu, traderların yanal eğilim sırasında potansiyel olarak kar elde etmeleri nedeniyle geri çekilmesiyle azalmış durumda.

Açığa satış stratejisi ve hedefler

Doctor Profit’in son 60 gündeki ticaret stratejisi, 31.800 ila 30.000 dolar aralığında short konumlar biriktirmek etrafında dönüyor. Bir sonraki short buyrukları için 30.500 dolar aralığını göz önünde bulundurarak bu yaklaşımı sürdürmeyi planlıyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Analistleri Short Açacak! ‘Bu Tabanlar Görülebilir’ 2

Nihai amacı yıl sonuna kadar 24.000 dolara hakikat değerli bir short durum almak. Bu stratejinin sabır gerektirdiğini ve sıradan günlük işlemcilerden fazla makul bir kitleye yönelik olduğunu vurguluyor.

Teknik ve ruhsal analiz

BTC’nin yatay hareketi devam ederken, Doctor Profit daha küçük likidite havuzlarını 28.800 ve 28.300 dolarda potansiyel short vadeli gayeler olarak belirliyor. Değişmeyen duruma karşın, 31 bin bölgesinden bu yana Bitcoin’de düşüş eğilimini sürdürüyor ve mahallî doruğa ulaşıldığını sav ediyor. Bitcoin EMA50’nin üzerine çıkmayı başarmış olsa da, Doctor Profit bu kırılmanın gerçekliği konusunda kuşkularını lisana getiriyor. Kırılmanın gerçek hacimle değil, çok kaldıraçla kanıtlanabileceğini öne sürüyor. Bitcoin’in yakın gelecekte EMA50’yi kaybedebileceğini öngörüyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Analistleri Short Açacak! ‘Bu Tabanlar Görülebilir’ 3

Doctor Profit kolay stratejisini özetliyor: 31 bin 800 – 30 bin aralığında short durumları korumak. Ayrıyeten Bitcoin 30.500 dolar bölgesini tekrar ziyaret ederse potansiyel olarak daha fazla short durum eklemek. Bu stratejiye olan bağlılığını ve mevcut piyasa şartlarından duyduğu memnuniyeti yineliyor.

Analist Bitcoin için hareket stilini açıklıyor

InTheMoneyStocks.com’da tecrübeli bir ticaret uzmanı ve Baş Piyasa Stratejisti olan Gareth Soloway, yakın gelecekte BTC’nin fiyat yörüngesi üzerinde değerli tesire sahip olabilecek iki kıymetli faktörün altını çiziyor. Bitcoin bir konsolidasyon kademesine girerken, bu faktörler potansiyel bir ralli kestirimlerinin ortasında yolunu şekillendirecek.

BTC Piyasası: Bitcoin Analistleri Short Açacak! ‘Bu Tabanlar Görülebilir’ 4

Gareth Soloway’in The David Lin Report’ta paylaştığı görüşler, Bitcoin için spot borsa yatırım fonu (ETF) onayının çok kıymetli bir rol oynadığını vurguluyor. Bu türlü bir ETF’nin onaylanması, kripto para ünitesi sanayisi için anıtsal bir dönüm noktası manasına gelecek. Daha fazla kurumsal yatırım çekme ve Bitcoin’in meşruiyetinin ana akım tarafından tanınmasını destekleme potansiyeline sahip.

Spot Bitcoin ETF onayının etkisi

Soloway bilhassa beklenen ARK Invest spot ETF’ye dikkat çekiyor. Öbür taraftan, onay sürecinin bir gecikmeyle karşılaştığını belirtiyor. Kripto para piyasasında kısa vadeli fiyat dalgalanmalarını tetikleyebileceğinden, ETF onayları değerli. Ayrıyeten analist mümkün gecikmelerle ilgili her türlü gelişmenin izlenmesinde dikkatli olunması gerektiğinin altını çiziyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Analistleri Short Açacak! ‘Bu Tabanlar Görülebilir’ 5

BlackRock’ın spot Bitcoin ETF müracaatına ait son haberler dikkat çekiyor. Buna nazaran, firmanın Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ile olumlu ilgileri göz önüne alındığında, piyasaya optimistlik aşıladı. Bu gelişme, ETF’lerin Bitcoin’in geleceği için değerini artırmakta.

Devlet tahvili getirileri: Kıymetli bir gösterge

Soloway ayrıyeten Bitcoin yatırımcılarına devlet tahvili getirilerini tavsiye ediyor. Buna nazaran, bilhassa de 10 yıllık Hazine getirisini yakından takip etmelerini tavsiye ediyor. Bu getirinin %3,3 eşiğini aşması durumunda ne olacağını söylüyor. Buna nazaran hazine tahvilleri üzerinde ek baskı yaratıyor. Bu durum ABD hükümetinin satış yapmasına yol açabilecek potansiyel tesirlere sahip. Tarihî korelasyonlardan yola çıkan Soloway, Ekim ayında yaşanan evvelki piyasa düşüşlerinin 10 yıllık getirilerin %3,3 ile tepe yaptığı periyoda denk geldiğine dikkat çekiyor. Bu düzeyin aşılması, ABD hükümeti tarafından tahvil satışlarının ağırlaşmasına yol açacak. Böylece dolaylı olarak Bitcoin ve öteki varlıkları etkileyecek.

BTC Piyasası: Bitcoin Analistleri Short Açacak! ‘Bu Tabanlar Görülebilir’ 6

Soloway ayrıyeten, ABD’nin yüksek borcuna odaklanıyor. Buan nazaran bunun ülkenin finansal istikrarı için yarattığı potansiyel tesirlere dikkat çekiyor. Başka taraftan yükselen getiriler dolaylı olarak kripto para piyasasını etkileyecek. Ayrıyeten makroekonomik faktörlerin birbirine bağlılığının altını çizecek. Buna nazaran piyasa Bitcoin’in halvinginin potansiyel bir ralliyi tetiklemesini bekliyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Soloway çok optimist bir görüşe karşı ihtarda bulunuyor. Buna nazaran Bitcoin’in öteki bir ralli yaşamadan evvel yılsonuna kadar 20.000 dolara kadar gerileyebileceğini öngörüyor. Sonraki yükselişi kripto paranın giderek daha fazla benimsenmesine bağlıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap