Bitcoin Analistleri BTC İçin Umutlu: Gayelerini Açıkladılar!

Bitcoin Analistleri BTC İçin Umutlu: Gayelerini Açıkladılar!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Analistleri BTC İçin Umutlu: Gayelerini Açıkladılar!

Bitcoin boğaları 25 bin doları güçlü savunmaya devam ediyor. Analistlere nazaran BTC fiyatı ‘Wyckoff ders kitabı’ hareketleri gösteriyor. Bitcoin analistleri, bu döngünün BTC fiyatının en düşük düzeylerine indiğine giderek daha fazla inanıyor.

Popüler analist BTC için yeni tabanlar beklemiyor

Son datalar, başkan kripto paranın değerli bir kırılma düzeyinin altında 26.600 dolara odaklandığını gösteriyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, evvelki gün ABD’nin son makroekonomik bilgi raporlarından silkindi. Enflasyonun beklenenden daha inatçı olduğuna dair ipuçlarına karşın BTC klâsik piyasalara katılarak yükselişe geçti. Yenilenen yükseliş havasının ortasında, ticaret firması Eight’in kurucusu ve CEO’su Michaël van de Poppe, BTC’nin yeni düşük düzeylerden kaçınacağı konusunda umutlu.

Bu bağlamda analist, “Bitcoin potansiyel bir yükseliş kırılmasını harekete geçirebilir. Lakin düşük düzeyleri tekrar test etmediğinden emin olmamız gerekiyor.” diyor. Bu ortada, Almanya’nın en büyük kredi kuruluşu Deutsche Bank, kripto saklama lisansı için müracaat yaptı. Bu haberlere atıf yapan analist, boğaların piyasayı yönlendireceği bir düzey olarak 25.000 doları görüyor. Bu doğrultuda analist, şu açıklamayı yapıyor:

25.000 dolarda bir yükseliş gördük ve daha yüksek sayılarda tutunmalıyız. Bu durumda, 25.600-25.900 doları tutmalıyız. Zira bunun altında, birtakım hareketleri sahiden görmeden evvel aktifleştirilecek bir ton durak göreceğiz.

BTC Piyasası: Bitcoin Analistleri BTC İçin Umutlu: Gayelerini Açıkladılar! 1200 EMA ile BTC 1 haftalık grafik. Kaynak: TradingView

Bitcoin analisti: Eylül ayı rektember değil!

Önemli hareketli ortalamalar (MA) kümesinin altında kalmasına karşın, 200 haftalık üssel hareketli ortalama (EMA) dayanak misyonu görmeye devam ediyor. BTC bu seviyeyi Mart ayında geri kazandı. Ayrıyeten bu, rastgele bir boğa piyasasının başlangıcında kıymetli bir özellik. Michaël van de Poppe, şu yorumu yapıyor:

Bu döngüde en düşük düzeyin görülme mümkünlüğünün arttığını düşünüyorum. Neden mi? Zira yeniden 200 Haftalık EMA’nın üzerinde tutuyoruz. Büyük olasılıkla bu sefer de bunun üzerinde kapanacağız. Eylül ayı ‘rektember’ değil. O denli görünüyor ki buradan devam edeceğiz.

BTC Piyasası: Bitcoin Analistleri BTC İçin Umutlu: Gayelerini Açıkladılar! 2BTC açıklamalı grafik. Kaynak: Michaël van de Poppe/

Analist, bir evvelki günün en yüksek düzeyi olan 26.800 doları, BTC’nin kırması gerektiğini vurguluyor.

Wyckoff klasik BTC fiyat toparlanmasını ortaya koyuyor

Bu ortada, optimist bir uzun menzilli görüş benimseyen ticaret kaynağı Stockmoney Lizards da birebir halde BTC fiyatının daha da yükselmesi gerektiği sonucuna varıyor. Analist, Wyckoff formülünü kullanarak geçtiğimiz yılın fiyat hareketini genişletilmiş bir “birikim” etabıyla karşılaştırıyor.

Bu, bir varlığın fiyat döngülerini tanımlar. Ayrıyeten, Wyckoff’ta “Bahar” olarak bilinen düşük bir salınımdan sonra tetikleyiciyi yanlışsız bir biçimde tanımlamak, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcını yahut evvelki daha yüksek bir ticaret aralığına dönüşü ortaya çıkarabilir. Stockmoney Lizards için Bahar, Bitcoin 2022’nin sonlarında tabana vurduktan sonra gerçekleşti. Bu doğrultuda analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Ocak ayında baharı, Mart sonunda kırılmayı ve artık de ikinci geri dönüşü gördük. Bu Wyckoff ders kitabı’ davranışı.

BTC Piyasası: Bitcoin Analistleri BTC İçin Umutlu: Gayelerini Açıkladılar! 3BTC mukayeseli grafiği. Kaynak: Stockmoney Lizards

Bitcoin fiyatı yükselmeye hazırlanıyor

Kripto analist David ise BTC’nin teknik görünümünü şu formda pahalandırıyor. Haftalık grafik BTC’nin aykırı baş ve omuz formasyonunu tamamladığını gösteriyor. Ayrıyeten, 12-19 Haziran haftasında boyun çizgisini dayanak olarak muvaffakiyetle teyit ettiğini ortaya koyuyor (sarı oklar). Bu durum, fiyatın bir sonraki hafta 31.500 dolar düzeyindeki kilit direnç bölgesine keskin bir biçimde yükselmesine yardımcı oldu. Daha sonra reddedilmeyle karşılaşsa da, böylesine güçlü bir toparlanma, hassaslığın rallilerde satıştan düşüşlerde satın almaya geçtiğini ve Bitcoin’in Kasım 2022’de 15.500 dolardan düşük bir döngü oluşturduğunu gösteriyor.

Şu anda BTC, karşıt baş ve omuz formasyonunun boyun çizgisinden bir sefer daha toparlanma sürecinde. Ayrıyeten, bir yükseliş pin çubuğu şamdanı (yeşil ok) oluşturuyor. Şayet başarılı olursa, haftalık RSI’daki kapalı yükseliş sapmasını teyit edecek. Bu da ekseriyetle yükseliş trendinin devam etmesine yol açan bir yükseliş sinyali olacaktır. Bu gerçekleşirse Bitcoin, formasyonun yüksekliğini kırılma noktasına bağlayarak hesaplanan 35.000 dolarlık formasyon amacına gerçek ilerleyecektir.

BTC Piyasası: Bitcoin Analistleri BTC İçin Umutlu: Gayelerini Açıkladılar! 4BTC haftalık grafik . Kaynak: TradingView
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap