Bitcoin Analisti Açıkladı! Ralli Öncesi Kasırga Geliyor

Bitcoin Analisti Açıkladı! Ralli Öncesi Kasırga Geliyor

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Analisti Açıkladı! Ralli Öncesi Kasırga Geliyor

Kripto para dünyasında Bitcoin (BTC) sıklıkla ön plana çıkıyor. Önde gelen bir kripto stratejistine nazaran, Bitcoin için kasırga yaklaşıyor. Buna nazaran BTC değerli bir yükseliş seyahatine çıkmadan evvel kısa bir düzeltme yaşayacak.

Bitcoin anaslitinin bakış açısı

Önemli bir takipçi kitlesine sahip ünlü bir analist olan Credible Crypto, toplumsal medya platformu X’teki 346.700 takipçisiyle görüşlerini paylaştı. Bitcoin’in kapsayıcı bir yükseliş kanalı içinde kalırken 26.000 dolar ortalarına kadar bir düşüş yaşayabileceğini öne sürüyor. Kripto piyasasındaki düzeltici yapıların ekseriyetle evvelki dürtünün bir kısmını geri çeken aşağı taraflı hareketleri içerdiğini açıklıyor. Öte yandan, dürtü hareketleri hakim piyasa trendine uygun olarak fiyat artışlarını söz ediyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Analisti Açıkladı! Ralli Öncesi Kasırga Geliyor 1

Credible Crypto’ya nazaran, durumu bilhassa yükselişe geçiren şey, düzeltici yapıların evvelki çıkarları geri çekmek yerine fiyatları yana gerçek itmesidir. Bu olgu, piyasanın gücünü gösteren satıcı eksikliği ve güçlü talep manasına geliyor.

Dikkate paha “dikey birikim”

Credible Crypto’nun görüşüne nazaran, düzeltici bir yapının fiyatları üst hakikat iterek beklentilere meydan okuması daha da yükselişe neden olur. Analsit bunu “dikey birikim” olarak isimlendiriyor. Bu senaryoda, güçlü talep ve sonlu satış baskısı var. Bu da, tipik olarak bir fiyat düşüşü periyodu olan bir düzeltme sırasında fiyat karlarına yol açıyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Analisti Açıkladı! Ralli Öncesi Kasırga Geliyor 2

Credible Crypto, 26.000 doların ortalarına kadar inme mümkünlüğünü kabul ediyor. Başka taraftan bu düzeye ulaşmak için çok dalgalanma ve zarurî satış yahut likidasyonların gerekli olacağını öne sürüyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda analist, mevcut düzeltme kademesinin nerede sona erdiğine bakılmaksızın Bitcoin için bir sonraki üst istikametli hareketin patlayıcı olacağına inanıyor. İster 26.000 doların ortalarında ister daha düşük düzeylerde dursun, piyasa yakın gelecekte kıymetli bir yükseliş trendi görecek.

Bitcoin’in grafiğini tahlil etmek

Analist grafiğini inceleyerek, Bitcoin’in 26.600 ila 26.400 dolar aralığında düşmesine neden olabilecek düzeltici bir Elliott Dalgası W-X-Y modelini tanımlıyor. Ayrıyeten 28.000 dolar düzeyini boğa piyasasının değerli bir göstergesi olarak vurguluyor. Son dalgalanmalara karşın Bitcoin, son birkaç gün içinde 27.000 dolar düzeyini koruyarak gücünü gösterdi. Credible Crypto, Bitcoin’in opsiyonlara yönelik açık konumun bir düşüşün akabinde geri çekilerek şaşırtan bir esneklik gösterdiğine işaret ediyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Analisti Açıkladı! Ralli Öncesi Kasırga Geliyor 3

Bununla birlikte analist, son piyasa hareketlerine benzeri halde “bir öbür süratli aşağı hareket” mümkünlüğünü öngörüyor. Ayrıyeten temkinli olmaya devam ediyor. Bu yazıyı yazarken Bitcoin, son 24 saatte %0,4’lük bir düşüşle 27.096 dolardan süreç görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap