Bitcoin Alın Diyen Yatırım Efsanesi Konuştu! Gelecek Bunlarda

Bitcoin Alın Diyen Yatırım Efsanesi Konuştu! Gelecek Bunlarda

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Alın Diyen Yatırım Efsanesi Konuştu! Gelecek Bunlarda

‘Zengin Baba Fakir Baba’ kitabıyla tanınan ünlü müellif ve finans uzmanı Robert Kiyosaki Bitcoin ve kripto para üniteleriyle ilgili olarak kıymetli değerlendirmeler yapıyor. Buna nazaran finans dünyasında paranın geleceğine ait süregelen tartışmalara katılıyor. Başka taraftan kripto para savunucularının klâsik prestiji para ünitelerinin eksikliklerine bir tahlil olarak dijital varlıkları savunduğu bir devirde, Kiyosaki de konuşmalara katkı sağlıyor. Ayrıntılara bir bakalım.

Bitcoin savunucusu ve fiat para ünitesinin vokal eleştirmeni

Kiyosaki, 17 Eylül’de yayınladığı yeni bir X (eski ismiyle Twitter) gönderisinde bir noktaya dikkat çekiyor. Buna nazaran klâsik prestiji para ünitesinin gelecek için umut vaat etmediğine dair inancını tekrar belirtiyor. Bunun yerine Bitcoin ve kripto para ünitelerinin paranın geleceğini temsil ettiğini tez ediyor.

Kiyosaki, bilhassa ABD dolarına odaklanıyor. Başka taraftan klasik prestiji para ünitelerine ait şüpheciliğini tabir etmekten çekinmiyor. ABD dolarını ilgisizliğin eşiğinde olarak tanımlayacak kadar ileri gidiyor. Ayrıyeten Bitcoin alınması için de tavsiye de bulunuyor.

Korunma aracı olarak kripto para

Kripto para ünitelerinin bir savunucusu olarak Kiyosaki, Bitcoin (BTC) üzere dijital varlıkları, enflasyon ve hükümetin para siyasetleri üzere faktörlerin neden olduğu kıymet erozyonuna karşı bir müdafaa olarak görüyor. Hatta Bitcoin sahibi olduğunu açıkça kabul ediyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Alın Diyen Yatırım Efsanesi Konuştu! Gelecek Bunlarda 1

Kiyosaki’nin temel inançlarından biri, Bitcoin BTC’nin düşüş devirlerinden sonra toparlanma kabiliyetinin onun dayanıklılığını ve kalıcılığını gösterdiğidir. Ona nazaran bu dayanıklılık, Bitcoin’in kalıcı bir finansal varlık olarak pozisyonunu sağlamlaştırıyor.

Bakış açısı dikkat çekiyor

Finansal görünümlerin süratle değiştiği bir dünyada Kiyosaki’nin bakış açısı dikkat çekiyor. Buna nazaran, kripto paraların paranın geleceğinin temel bir bileşeni olarak giderek daha fazla kabul gördüğünün altını çiziyor. Klasik para ünitelerine karşı dijital varlıkların rolünü çevreleyen devam eden tartışmalar var. Ayrıyeten bu tartışmalar finansal görüntüyü şekillendirmeye devam ediyor. Öteki taraftan Kiyosaki’nin görüşleri bu söyleme katkıda bulunuyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Alın Diyen Yatırım Efsanesi Konuştu! Gelecek Bunlarda 2

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda finans dünyası kripto para ünitelerinin yükselişine ahenk sağlamaya devam ediyor. Ayrıyeten Robert Kiyosaki’nin paranın geleceğine ait duruşu da dikkat çekiyor. Buna nazaran dijital varlıkların global finansın yine şekillendirilmesindeki dönüştürücü potansiyelini hatırlatıyor. Geleceğin vizyonunda Bitcoin ve kripto paralara yapılan vurgular elbette kıymetli. Lakin Bitcoin ve kripto paraların fiat para üniteleriyle birlikte var olacağını söylemek gerekiyor. İkisini birbirinden bağımsız olarak kıymetlendirmek şimdilik biraz sıkıntı. Zira kripto para üniteleri de sonuçta fiat para üniteleriyle süreç görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap