“Bitcoin Alın’ Diyen Yatırım Efsanesi En Güzel Yatırım Fırsatını Açıkladı!

“Bitcoin Alın’ Diyen Yatırım Efsanesi En Güzel Yatırım Fırsatını Açıkladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: “Bitcoin Alın’ Diyen Yatırım Efsanesi En Güzel Yatırım Fırsatını Açıkladı!

Ünlü yatırımcı ve ferdî finans kitabı “Zengin Baba Fakir Baba”nın muharriri Robert Kiyosaki, potansiyel olarak çıkarlı bir yatırım fırsatıyla ilgili son bildirisini paylaştı. Altının yanın da Bitcoin, Ethereum üzere alternatif varlıkları da tavsiye eden Kiyosaki, gümüşü işaret ediyor.

Efsane yatırımcıya nazaran en güzel yatırım fırsatı: Gümüş

Robert Kiyosaki, X gönderisinde gümüşü bugün mevcut olan “en büyük yatırım pazarlığı” olarak tanımlıyor. Tabi ki Kiyosaki’nin gümüşe duyduğu heyecanın bir nedeni var. Mevcut durumda kıymetli metalin fiyatı tüm vakitlerin en yüksek düzeyinin %50’sinin altında. Bu da Kiyosaki’nin heyecanı da bundan kaynaklanıyor.

Sık sık yatırımcılara Bitcoin almalarını tavsiye eden ünlü yatırımcı, pahalı metalin güneş panelleri ve elektrikli araçlar (EV) üzere yeşil teknolojilerdeki kritik rolü nedeniyle talepte bir artış olduğunu belirtiyor. İklim değişikliğine ait telaşlar arttıkça, sanayiler eksiksiz iletkenliği ve yansıtıcı özellikleri nedeniyle gümüşe giderek daha fazla güveniyor. Kiyosaki’ye nazaran metal, ‘sahte dolarlar’ olarak isimlendirdiği şeylere kıyasla ülkü bir yatırım. Bu bağlamda Robert Kiyosaki, şu açıklamayı yapıyor:

BIB: En Büyük Yatırım Pazarlığı: Gümüş hala tüm vakitlerin en yüksek düzeyinin %50 altında. Çevreciler güneş güçlü elektrikli araçlara talep gösteriyor. Gümüş, petrolden sonra en çok kullanılan 2. emtia. Gümüş yüzyıllardır para oldu. Kim 1 gümüş para alamaz ki, tekrar de birden fazla insan düzmece sahte dolarları saklamayı tercih ediyor. Bu üzücü!

Ulaş Utku Bozdoğan: “Bitcoin Alın’ Diyen Yatırım Efsanesi En Güzel Yatırım Fırsatını Açıkladı! 1

Kiyosaki’den Bitcoin üzere alternatif varlıklara destek

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Robert Kiyosaki, yatırımcılara uzun müddettir Bitcoin (BTC) ve altını tavsiye ediyor. Son açıklaması da alternatif varlıklar için uzun müddettir devam eden savunuculuğu ile uyumlu. Kiyosaki, daha evvel klasik finans kurumlarına ve devlet dayanaklı para ünitelerine olan güvensizliğini lisana getirdi. Bu doğrultuda, yatırımcıları pahası düzeltildiğinde Bitcoin (BTC)’ye girmeye teşvik etti. Ayrıyeten, Bitcoin fiyatının 1 milyon dolara yükselme potansiyeline sahip olduğunu tez etti.

Portföylere bunlardan koyun: Altın, gümüş, Bitcoin, ETH ve SOL”

Robert Kiyosaki’nin görüşlerine çoklukla global ekonomik görüntünün eleştirel bir değerlendirmesi eşlik ediyor. Dünya sorunlarındaki toksik erkeklikle ilgili kaygılarını lisana getirdi. Ayrıyeten, global güçler ortasındaki gergin bağa atıf yaparak, muhtemel bir piyasa çöküşüne yol açacak potansiyel çatışmaları öngördü.

Ulaş Utku Bozdoğan: “Bitcoin Alın’ Diyen Yatırım Efsanesi En Güzel Yatırım Fırsatını Açıkladı! 2

Finans eğitimcisi, ulusal borç, enflasyon ve doların istikrarına ait görüşleriyle sık sık yatırımcıları uyarıyor. Bu nedenle, portföylerini altın, gümüş, Bitcoin, Ethereum ve Solana üzere varlıklarla çeşitlendirmelerini tavsiye ediyor. Öteki yandan Kiyosaki, ABD dolarının pahasını ‘tost’ olarak nitelendiriyor. Dahası, Kiyosaki kısa müddet evvel BRICS tepesine dikkat çekti. Üye ülkeler altın dayanaklı bir kripto para ünitesini değerlendirirken bunun doların sonu manasına geldiğini belirtti. Mevcut finansal sistemin algılanan kırılganlığı ışığında Kiyosaki, yatırımcıları piyasa düzeltmelerinin sunduğu fırsatları değerlendirmeye teşvik ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap