Bitcoin alımlarıyla dikkat çeken Terra’nın kendi tokeni rekor düzeye yükseldi

Bitcoin alımlarıyla dikkat çeken Terra’nın kendi tokeni rekor düzeye yükseldi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin alımlarıyla dikkat çeken Terra’nın kendi tokeni rekor düzeye yükseldi

Investing.com – Geçen ay bir yatırım turu düzenleyen Terra ve Luna Foundation Guard (LFG), toplanan fonlarla Bitcoin destekli sabit kripto varlığı UST için BTC alımlarını duyurmasının ardından Bitcoin fiyatında önemli bir yükseliş gerçekleşti. Bununla birlikte platformun yerel tokeni LUNA da tüm zamanların en yüksek değerine ulaşarak yükseliş ivmesine devam etti.

Terra (LUNA) fiyatı günün ilk saatlerinde 106,37 dolara kadar yükselirken 7 Mart’ta görülen son ATH’si 104,83 doları kırmış oldu. LUNA, rekor fiyatına giden son 24 saatlik fiyat hareketinde yüzde 10’un üzerinde değer artışı gördü. Altcoin, sabah saatlerinde rekor seviyesine ulaştıktan sonra ise bir miktar gerileyerek 102 dolar bandına çekildi. 

Dün sıralamadaki yerini Solana’ya kaptıran LUNA tokeni, Son yükseliş hamlesiyle beraber yeniden 8. en büyük kripto varlık olarak Cardano’nun (ADA) hemen arkasında yer alıyor. 

Bu hafta başında servis edilen haberlere göre Singapur merkezli kurulu Luna Foundation Guard (LFG), 135 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Vakıfla ilişkili BTC adresi kontrol edildiğinde ise şu anda yaklaşık 1,32 milyar dolar değerinde Bitcoin tuttuğu doğrulandı.

Terra, son yatırım turunda sabit kripto varlığı için Bitcoin rezervi oluşturma niyetini vurgulamıştı. Geçen hafta BTC alımlarına başlandığına dair haberler yayılmaya başlarken dikkatli Blockchain analizleri, resmi bir duyuru olmamasına karşın kâr amacı gütmeyen kuruluşun Bitcoin alımlarını mercek altına aldı.

Kuruluşun Bitcoin alımıyla ilgili söylentileri piyasanın en büyük varlığı başta olmak üzere kripto paraların değer artışı konusunda bir tetikleyici oldu. Bunun yanında Terraform Labs’ın CEO’su Do Kwon, geçen ay Bitcoin rezervlerini 10 milyar dolara çıkarmak istediklerini vurgulamıştı. Kwon, Bitcoin’in kendisini kanıtladığına inanarak sabit kripto varlıklarını Bitcoin ile desteleme politikasına devam edeceklerinin sinyallerini veriyor. 

Waves de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

5,16 milyar dolar piyasa değeriyle 32. sırada bulunan Waves, dünkü 32 dolar seviyesinden yüzde 50 gibi muazzam bir değer artışıyla 48 dolara kadar yükseldi. 24 saatlik zaman diliminde sert bir yükseliş gören Waves, 50 dolara yakın fiyatıyla tüm zamanların en yüksek değerine ulaşan diğer bir altcoin oldu. 

Şubat ayında sadece 9 dolar seviyesinde bulunan Waves, bir ay gibi bir sürede değerini yüzde 520 oranında artırarak önemli bir büyüme kaydetti. 

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap