Bitcoin Adresleri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Bitcoin Adresleri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Paylaş
Bitcoin Adresleri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Adreslerin büyümesiyle, ağın ne kadar genişlediği iyice belli oluyor. Eğer bu ölçüte göre bakarsak, Bitcoin’in temelleri oldukça güçlü görünüyor. Hatta, önde gelen kripto para birimi yeni bir dönüm noktasına ulaştı.

Rekor Sayı

Bitcoin’in şu an, içinde BTC olan 28.39 milyonluk adresi var. Böylece Ocak 2018’de 28.384 milyon olan seviye geçilmiş oldu. Bunun haberini ilk veren kullanıcı Alex Thorn (@intangiblecoins) oldu:

Görüldüğü üzere, Bitcoin ağındaki adres artışı 2009’dan 2017’ye kadar tutarlıydı; 2018’deki önemli çöküşten sonra aktif adreslerin sayısı, Bitcoin’ini satan insanlardan dolayı düştü. Ancak 2018’in sonlarında BTC adresleri tekrar artmaya başladı ve 2020’de de bu artış sürecek gibi görünüyor.

Toplam Kullanıcı Sayısını Belirlemek Zor

Thorn, toplam Bitcoin adresinin aktif olarak BTC kullanan kişi sayısına eşit olmadığı konusunda uyardı. Bir insanın birden fazla BTC adresi olabilir, bu yaygın bir durum.

Dahası, varlıklarını borsada tutan insanlar da olduğundan dolayı toplam BTC kullanan insanların sayısı çok daha fazla olabilir. Sadece Coinbase’in soğuk cüzdanında bile 966.230’dan fazla BTC (yaklaşık 7 milyar dolar) tutuluyor. Grafik, BTC’nin bu cüzdanlar arasındaki dağılımına çok az değiniyor.

Bireyler birden fazla Bitcoin adresine sahip oldukları için ve borsalar da kripto varlıkları yönettiği için, toplam Bitcoin kullanıcısını doğru tahmin etmek neredeyse imkansız. Bununla birlikte, Bitcoin adreslerindeki büyük artış, olumlu bir eğilime işaret ediyor. Ağın toplam kullanıcı sayısı tam bilinmese de, tek başına yukarıda belirtilen veriler bile Bitcoin’in temellerinin daha da güçlendiğini gösteriyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap