Bitcoin, 30.000 doların altını test ederken altcoin piyasasında kazanımlar dikkat çekiyor

Bitcoin, 30.000 doların altını test ederken altcoin piyasasında kazanımlar dikkat çekiyor

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin, 30.000 doların altını test ederken altcoin piyasasında kazanımlar dikkat çekiyor

Investing.com – Bitcoin, bu hafta bir müddettir devam ettirdiği yatay hareketinde alt hudutları test etmeye başladı.

En büyük kripto para zayıf seyrini sürdürürken 30.000 doların altını test etme çalışmalarının arttığı görüldü. Son bir haftada %4,2 oranında gerileyen Bitcoin, hafta sonu öncesi 29.800 dolar bandında süreç görüyor. Bu fiyat hareketi, 30.000 dolarlık ruhsal fiyatın altında piyasada bir tedirginlik oluştursa da kimi altcoin’lere yönelik taleplere mani olmuyor. 

Ethereum ise geçen hafta 2.000 dolar bandını test ettikten sonra düşüş eğilimine girdikten sonra bu hafta 1.880 dolarda dayanak buldu. 

İlk 10 kripto para ortasında bugün karışık bir görünüm kelam konusu. DOGE, bugün %10’a yakın kıymet artışıyla 0,075 dolar bandında yükselirken öne çıkan altcoin oldu. BNB ve TRX de bugün olumlu kalan kripto paralar ortasında. Birinci 10’da en çok gerileyen kripto paralar ise %5’e yakın düşüş kaydeden XRP ve SOL oldu. 

İlk 100 kripto para ortasında ise bugün değerli kazanımlar kelam konusu. LINK, dünkü %20 kıymet artışının akabinde yeni günde %3 bandında kısmi düşüş görse de en çok yükselen varlıklar ortasında kalmaya devam ediyor. Bugün çift haneli yararlarını koruyan başka kripto varlıklar ise MKR, XDC, SNX ve XLM oldu. Stellar (XLM), yükseliş hareketine geçen hafta XRP kararı sonrasında başladı. Son durumda XLM’nin XRP’den ayrışan fiyat hareketiyle trendini koruduğu görülüyor. 

İlk 100’de %5’in üzerinde paha kayıplar kaydederek en çok gerileyen altcoinler ise RPL, EGLD, GMX ve SUI olarak sıralandı. 

Sonuç prestijiyle Bitcoin 29.800 dolarda dayanak bölgesini zorlarken kripto paralardaki karışık görünüm devam ediyor. Son saat prestijiyle birinci 100’de 53 kripto varlık artıda devam ederken 47’si satıcılı hareket ediyor. Kripto para endişe ve risk iştahı endeksi ise 50 düzeyinde nötr kalmaya devam ediyor. 

Kripto para toplam piyasa bedeli, hafif bir gerilemeyle 1,2 trilyon dolara düştü. Son 24 saatlik ortalama süreç hacmi ise 32 milyar dolar düzeylerinde düşük seyretmeye devam ediyor.

Yazar: Günay Caymaz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap