Bitcoin 29,5 bin dolar hududunu zorluyor, Ether ise düşüşte

Bitcoin 29,5 bin dolar hududunu zorluyor, Ether ise düşüşte

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin 29,5 bin dolar hududunu zorluyor, Ether ise düşüşte

Bitcoin (BTC) şu anda 29.500 dolar düzeyinin çabucak altında 29.421 dolar üzerinden süreç görüyor. CoinDesk Indices’a nazaran dünyanın en büyük dijital varlığının eğilimi ise nötr durumda.

CoinDesk bilgilerine nazaran piyasa pahasına nazaran en büyük ikinci kripto para ünitesi olan Ether (ETH) ise yüzde 0,42’lik bir düşüşle 1,870 dolara geriliyor.

Singapur merkezli QCP Capital’ın yakın tarihli piyasa notunda, birikim (accumulation) mevsimine girildiği belirtiliyor.

BTC ve ETH’nin makroekonomik faktörlere kayıtsız kalmasına ve mevcut yatay süreç hacmine karşın piyasa, BlackRock spot ETF başvurusu ve Bitcoin yarılaması üzere olaylar nedeniyle yıl sonuna kadar volatilite artışı bekliyor. Bu periyotta de birikim, akredite yatırımcıların düşük fiyatlardan istikrarlı bir halde satın alım yapmalarıyla öne çıkıyor.

Galaxy Digital’den Mike Novogratz, Bloomberg ile yaptığı bir röportajda, “bu yıl Bitcoin’in başına gelen en kıymetli şeyin Larry Fink olduğunu” söyleyerek ETF başvurusu sonrasında dünyanın en büyük dijital para ünitesine olan iyimserliği vurguluyor.

“Larry evvelden kriptoya inanmazdı fakat artık bunun global bir para ünitesi olacağını söylüyor. Dünyanın dört bir yanından beşerler da ona güveniyor.” diyen Novogratz, Galaxy Digital’ın New York’ta varlığını sürdürmeye kararlı olduğunun altını çiziyor.

Ayrıca Novogratz risk toleransı olan genç bir kişi için ülkü portföyün Alibaba payları, gümüş, altın, Bitcoin ve Ether’den oluştuğunu söyledi.

Kripto fon yöneticisi BitBull Capital’ın CEO’su Joe DiPasquale, Bitcoin’in makroekonomik olaylara ve hatta Curve Finance’in yaşadığı ihlal üzere değerli teknik olaylara kayıtsız kalma yeteneğinin, piyasalarda “sürekli bir his değişimi” yarattığını belirtti.

Piyasada ani bir yükseliş beklemediğini söyleyen DiPasquale, bir sonraki büyük yükselişi 2024’te gerçekleşecek olan yarılanmayla olacağını ekledi. DiPasquale, “O vakte kadar, boğalar biriktirmeye devam edebilirler ve ayılar dikkatli bir risk idaresi yapmak isteyebilirler.” dedi.

Curve token’ı ise toparlanmaya başladı ve son 1 saatte yüzde 6,4 artışla 64 sente yükseldi. Token, istismarın 100 milyon dolar kıymetinde kriptoyu riske atmasıyla son 24 saat içerisinde yaklaşık yüzde 12 düşüş yaşamıştı.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap