Bitcoin, 29 bin dolarda kalmaya devam ediyor

Bitcoin, 29 bin dolarda kalmaya devam ediyor

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin, 29 bin dolarda kalmaya devam ediyor

Bitcoin (BTC), ABD faiz oranlarının açıklanması ve yaşanan bankacılık fiyaskolarından sonra günün çoğunluğunu 29 bin doların biraz altında seyrederek geçirdi.

CoinDesk datalarına nazaran BTC, son 24 saatte yüzde 0,16 yükselişle yaklaşık 29.200 dolardan süreç görüyor. ABD borsalarının açılmasıyla 29 bin doların altına düşse de toparlanmış görünüyor.

Piyasa kıymetine nazaran ikinci en büyük kripto para olan Ether (ETH) de emsal bir model izliyor. Son 24 saatte yüzde 0,2 düşüşle yaklaşık 1.900 dolardan süreç görüyor.

Diğer coin’lere bakacak olursak Litecoin (LTC), yüzde 1,6’lık düşüşle 87,2 dolardan süreç görürken Solana (SOL) 21,81 dolarla yüzde 2,24 düşüş gösteriyor.

Genel kripto piyasası performansını ölçen CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI), gün boyunca yüzde 0,3 arttı.

Hisse senedi piyasaları ise gün sonunda yüzde 0,7 düşüşle kapanan Wall Street’in pay senedi endeksi S&P 500 ile uğraş ediyor.

Dow Jones (DJIA) endeksi ve teknoloji yüklü Nasdaq endeksi de sırasıyla yüzde 0,8 ve 0,5 kıymet kaybetti.

Los Angeles merkezli PacWest Bancorp başta olmak üzere birçok lokal bankanın payları düşüş yaşadı. PACW yüzde 50 kıymet kaybı yaşarken Phoenix merkezli Western Alliance Bancorporation yüzde 38 düştü. Yatırımcılar, Mart ortalarında Silicon Valley Bank ve Signature Bank’in çöküşüyle başlayan iflasların bulaşıcı olmasından ve devamının gelmesinden kaygı duyuyor.

PacWest şu anda muhtemel bir satış da dahil olmak üzere seçenekleri kıymetlendiriyor. Western Alliance ise satışa sunulduğuna dair haberleri yalanlıyor.

Tahvil piyasalarında, 2 yıllık Hazine getirisi 15 baz puan düşerek yılın en düşük düzeyine hayli yakın olan yüzde 3,78’e geriledi. 10 yıllık Hazine getirisi de yaklaşık 2 baz puan düşerek yüzde 3,37 oranında seyretti.

“Farkında olmadan finansal krize gerçek yürüdük, artık ise gerçek oluyor.” tabirlerini kullanan layer-1 blok zinciri Pastel Network’ün kurucu ortağı Anthony Georgiades, CoinDesk’e yolladığı e-postada şunları söylüyor:

BTC’nin SVB fiyaskosu sırasında gösterdiği akışı şu anda yaşamadığını söyleyen, Oanda borsasının piyasa analisti Edward Moya şunları ekledi:

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap