Bitcoin 27 Bin Doları Aştı, Lakin Analistler Hâlâ Umutsuz!

Bitcoin 27 Bin Doları Aştı, Lakin Analistler Hâlâ Umutsuz!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin 27 Bin Doları Aştı, Lakin Analistler Hâlâ Umutsuz!

Kripto para dünyasında, en önemli altcoin fiyatları hafta sonu boyunca direnç gösterdi ve hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) değerli takviye düzeylerinin üzerinde sağlam durdu. Lakin, fiyat hareketlerini yönlendirecek kıymetli bir katalizörün olmaması nedeniyle piyasa bir ölçü sakin kalmıştı. Bu durum, bugün öğlenden sonra değişti. Çünkü Bitcoin fiyatı 27.000 doları aştı. Bu istikrara karşın traderlar, kripto piyasası üzerinde potansiyel olarak aşağı istikametli baskı oluşturabilecek yaklaşan faiz oranı kararlarını dikkatle takip ediyor.

Bitcoin için sırada neler var?

CoinGecko’dan alınan piyasa bilgileri, genel kripto para piyasası bedelinin son 24 saat içinde %0,4 oranında mütevazı bir artış gösterdiğini ortaya koydu. Değişik bir halde, kripto vadeli süreç likidasyonları 48 milyon dolara düşerek Ağustos ortasından bu yana en düşük düzeye işaret etti. Tıpkı vakitte, vadeli süreç mukavelelerindeki açık durum ölçüsü %4 oranında artarak piyasadaki sakinliğin bir işareti oldu. Bitcoin Pazartesi günü Asya’da öğlenden sonra yapılan süreçlerde 26.700 dolar düzeyinin çabucak altında süreç görürken, Ethereum %0,5’lik asgarî bir yararla 1.630 dolara ulaştı. CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI), alternatif kripto para üniteleri ortasında nispeten daha düşük karları yansıtarak %0,3’lük bir artış gösterdi.

BTC Piyasası: Bitcoin 27 Bin Doları Aştı, Lakin Analistler Hâlâ Umutsuz! 1

Genel istikrarın bilakis, Toncoin (TON) son 24 saat içinde %1’lik bir düşüş yaşadı. Bu düşüş, Telegram’ın TON tabanlı bir uygulamayı platformuna entegre etme duyurusuyla tetiklenen bir evvelki haftaki %40’lık kayda bedel artışın akabinde geldi. Lakin, kripto dünyasının ötesinde, yatırımcılar klasik finans piyasalarındaki gelişmeleri yakından izliyor. Bilhassa hem İngiltere hem de ABD’deki merkez bankalarının faiz kararlarının kripto para piyasaları üzerinde tesirli olması bekleniyor. Yatırım platformu eToro’da piyasa analisti olan Simon Peters, mevzuyla ilgili görüşünü şöyle tabir etti:

İngiltere ve ABD’den gelecek kıymetli bilgileri beklerken ve her iki ülkenin merkez bankaları bu hafta içinde yeni faiz oranı kararlarını açıklarken, piyasalar önümüzdeki birkaç gün içinde gergin bir formda hareket edebilir. Öteki risk varlıkları üzere kripto varlıkları da faiz oranı beklentilerine hassas olduğundan, tondaki rastgele bir sertleşme yatırımcı hassaslığı üzerinde baskı yaratabilir.

BTC Piyasası: Bitcoin 27 Bin Doları Aştı, Lakin Analistler Hâlâ Umutsuz! 2

CryptoQuant açıklama yaptı

Bu ortada, bir Blockchain tahlil platformu olan CryptoQuant farklı bir müşahedenin altını çizdi. Son fiyat hareketleri Bitcoin ve Ethereum üzerindeki kestirimi kaldıraç oranını değerli ölçüde etkilememiştir. Bir borsanın açık konumunun coin rezervine bölünmesiyle hesaplanan bu oran, traderlar tarafından kullanılan kaldıraç düzeyine dair fikir vermektedir. Sabit bir kıymet, vadeli süreç traderlarının düşük alım satım ilgisini göstermektedir. Bitcoin, 18 Eylül’de şaşırtan bir biçimde 27.000 dolar düzeyini aşarak 24 saatlik %1,53’lük kayda bedel bir artışla 27.006 dolar düzeyine ulaştı. Bu gelişme BlockBeats tarafından rapor edildi ve yaklaşan faiz oranı kararları beklentisi ortasında kripto piyasasına bir heyecan ışığı ekledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap