Bitcoin 22 bin dolara düşerse ne olur?

Bitcoin 22 bin dolara düşerse ne olur?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin 22 bin dolara düşerse ne olur?

Bitcoin, son günlerde inişli çıkışlı bir seyir izliyor. Münasebetiyle uzmanlar, tanınan kripto para ünitesinin gidişatıyla ilgili birtakım öngörüler öne sürmeye devam ediyor. Bu öngörülerden birisi de BTC’nin 22 bin dolar düzeyine düşmesi durumunda piyasayı ne üzere bir senaryonun beklediği…

Bazı piyasa gözlemcileri BTC‘nin açıkça tarafını aşağıya çektiğine inanıyor. eToro’da tecrübeli piyasa analisti olan Javier Molina, kısa vadeli yatırımcı satışlarına “şimdilik” direnen Bitcoin’in “kaldıraçlı yatırımcıları piyasadan çıkaracak” bir senaryoya gerçek ilerlediğini ve 24.800-25.000 doları test ettiğini belirtti. “Bu bölgede mantıklı olan, tüm bu konumları marjda likide etmek için 25.000 dolar kaybetmek, daha sonra toparlanmak ve paha teklifini anlayan uzun vadeli yatırımcılar için öbür bir birikim bölgesini (her vakit DCA yahut Dolar Maliyet Ortalamasında) işaretlemek olacaktır.” diye de ekledi.

Sonuç olarak Molina, 24.000 dolar kaybedilmesi halinde senaryonun açıkça düşüşe geçeceği ve karar süren kripto para ünitesinin 22.000 dolara gerçek yöneleceği konusunda uyardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin 22 bin dolara düşerse ne olur? 1

Bitcoin düşecek mi?

Piyasanın bu derece çalkantılı olması elbette ki yatırımcıların “BTC düşecek mi?” sorusunu sormasına neden oldu. Bolsamania’da teknik analist olan César Nuez ise Bitcoin’in son düşüşlerin akabinde teknik açıdan karmaşık bir hal aldığını vurguladı ve 24.745 dolarlık dayanağı izlenmesi gereken fiyat düzeyi olarak işaretledi. Nuez, “Bu talep düzeyinin terk edilmesine karşı çok dikkatli olunmalı zira bu seviyeyi geride bırakırsa, teknik beklentileri son derece karmaşık hale gelecek ve büyük olasılıkla 20.000 dolar düzeyine geri dönecektir.” dedi.

Nuez, “Mevcut kotasyon düzeylerinin yüzde 10 üzerindeki fiyatlar olan 28.620 dolar düzeyini aşmayı başaramadığı sürece teknik açıdan tekrar bir güç belirtisi görmeyeceğiz.” sözlerini kullandı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap