Bitci.com’dan Kripto Para Piyasasında Bir İlk

Bitci.com’dan Kripto Para Piyasasında Bir İlk

Paylaş
Bitci.com’dan Kripto Para Piyasasında Bir İlk

Şimdi hepiniz merak etmeye başladı bile. Acaba bu ilk olan ne diye… Çoğumuz kulaktan kulağa yayılan Kripto para piyasası kavramını bir şekilde duyduk. Birdenbire ortaya çıktı. Hayatımızın sürprizlerinden. Bir anda tam olarak “nedir ne değildir” şeklinde sorular sorarken bir de baktık ki, işlem hacmi olarak milyar dolarlara ulaşmış bir piyasa bir anda karşımızda.

Piyasa bu kadar büyürken ortaya piyasanın geleceğine dair tahminlerde bulunanlarda çıktı. Kimisi bu piyasayı geleceğin tek yatırım ve mübadele aracı olarak görürken kimisi de bir “balon” olarak nitelendirmekten çekinmedi.  Söyle ve kullanılan dil ne olursa olsun ortada bir gerçek var ki, o da Bitcoin’in amiral gemisi olduğu bu piyasada yeni yatırım araçlarının var olduğu. İşte bu yatırım araçları kripto paralar.

Tabi bu piyasa bu kadar süratli bir şekilde büyürken beraberinde piyasanın içerisinde yer almak isteyen oyuncuları ve yatırımcıları da ortaya çıkardı. Elbette ki, bu piyasada bir takım özellikleri itibariyle yatırımcılara kolaylık sağlamaya çalışan ve fark yaratan oyuncular her zaman bir adım önde olacak.

İşte bu farklılığı ortaya koymaya çalışanlardan biri de bitci.com.

bitci.com şimdi kendi sitesinde kullanıcılarına kripto para piyasasında ilk ve tek olan ‘kar-zarar grafiklerini’ sunuyor.

bitci.com kar-zarar grafiği

Peki nedir kar-zarar grafikleri? Kullanıcıya sağladığı kolaylık nedir?

Kripto para piyasası yeni bir piyasa olduğu için bir takım problemlerle de karşı karşıya bulunuyor. bu problemlerden en önemlisi kripto para alım satımı gerçekleştirilirken sistemin ne kadara alım yapıldığını, ne kadar kar ve zarar elde edildiğini göstermemesi. Bu açıdan hesapların doğru bir şekilde takip edilip portföyde ne kadarlık işlem yapıldığının sunulmaması ciddi bir sorun olarak karşımızda duruyor. İşte bitci.com’un kripto para piyasasında ilk ve tek olarak kullanıcılarına sunduğu kar-zarar grafikleri bahsini ettiğimiz sorunu tamamen ortadan kaldırmış durumda…

Şöyle ki;

Bilindiği üzere yatırımcılar kripto para piyasasına yatırım yaparken genelde tek coin üzerinden yatırımlarına başlıyorlar. Bu hamlede herhangi bir sorun bulunmuyor. Zira böylesi hamleleri hesaplamak son derece kolay. Ancak bir zaman geçtikten sonra farklı zaman dilimlerinde farklı coinler üzerinden yatırımların yapıldığı da söz konusu oluyor.  Tam da bu noktada yatırımcıların aklına ister istemez “Coin kar-zarar hesabını nasıl daha iyi tutar ve sahip olduğum her coini nasıl anlık takip edebilirim” şeklinde bir soru gelebiliyor.

Bitci.com tarafından kullanıcısına sunulan kar-zarar grafikleri temelde bu sorunun yanıtını açıkça veriyor. Hem de İki önemli bilgi eşliğinde:

  • gerçekleşmiş kar/zarar
  • gerçekleşmemiş kar-zarar…

Tek tek açıklarsak

Gerçekleşmiş kar-zarar: Örneğin bir coin satın aldınız ve bununla kripto para piyasasına yatırım yapıyorsunuz. Ancak aynı coinden kur değişikliğinden kar elde etmek için 3 aylık süre zarfında farklı fiyatlardan birkaç kez alım yaptığınızı farz edelim. Bitci.com’da bulunan kar-zarar grafikleri sayesinde ne kadar miktarda kar elde ettiğinizi veya zararınızın toplamının ne olduğunu hiçbir işlem yapmanıza gerek kalmadan Bitci.com’daki kasanızda gerçekleşmiş kar/zarar bölümünde TL ve yüzde olarak işlenir. Böylelikle de geçmiş işlemlerinizde yaptığınız hamlelerde elde ettiğiniz kar-zarar miktarı ve yüzdesini anlık olarak görebilirsiniz.

Gerçekleşmemiş kar-zarar: Diyelim ki bir coin aldınız. Ve bu coinde hiç satış işlemi gerçekleştirmediniz ya da sadece belirli bir kısmını sattınız. İşte bitci.com’daki kasa bölümünde gerçekleşmemiş kar-zarar alanında, elinizdeki bu coini bugün satarsanız karınızın ne kadar olduğunu veya zararınızın toplam tutarını anlık olarak görebilir yatırım kararınızı daha sağlıklı bir şekilde verebilirsiniz.

bitci.com’un kripto para piyasasında ilk ve tek olarak kullanıcılarına sunduğu bu özellik sayesinde 3.parti bir uygulamaya gerek kalmadan hem varlıklarınızın değişen paritelere göre anlık değerini, hem de yaptığınız işlemlerdeki kar-zarar toplamlarınız tek ekranda görme ayrıcalığına sahip olacaksınız…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap