Bitci, önde gelen stablecoin Euro Tether’i (EURT) listeledi

Bitci, önde gelen stablecoin Euro Tether’i (EURT) listeledi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitci, önde gelen stablecoin Euro Tether’i (EURT) listeledi

Kripto para borsası Bitci, 2023 gayelerine yönelik stratejik atılımlarını uygulamaya geçirmeye devam ediyor. Bu yıl birçok listeleme teşebbüsünü muvaffakiyetle tamamlayan Bitci, artık de Euro Tether’i listelediğini duyurdu.

Kripto para piyasalarındaki faaliyetleri doğrultusunda kullanıcılarına geniş bir eser yelpazesi sunmayı hedefleyen Bitci, Türkiye’deki kullanıcıların ilgisini çekebilecek kıymetli bir listeleme gerçekleştirdi. Borsa, yaptığı resmî açıklamada, euronun sahipliğini temsil etmesiyle bilinen ve önde gelen bir stablecoin olan Euro Tether’i listelediğini açıkladı.

Yılın birinci çeyreğinden itibaren yaptığı listeleme ataklarıyla kullanıcılarının trading ortamını çeşitlendirmeyi sürdüren Bitci, yeni listelemeyle birlikte Türkiye’deki kullanıcıların lokal paraları üzerinden euronun dijital haline erişmelerini sağlıyor. Euro Tether, euroya teğe bir oranında bağlı bir stablecoin olarak hem dünya genelindeki kullanıcılar ismine euronun dijital temsilini sağlıyor hem de yeni bir süreç usulü sunuyor.

Kullanıcılar, stablecoinler’in avantajlarından faydalanabiliyor

Euro Tether listelemesinin yatırımcılar açısından değerli bir adım olduğunu belirten Bitci Borsa CEO’su Ahmet Onur Yeygün,Kripto para piyasalarında süreç yapan her kullanıcı süreç risklerini minimize etmek ismine alternatifler arıyor. Bu hedefle hareket eden birçok kullanıcı da ferdî portföy idaresinde stablecoinler’in avantajlarından faydalanabiliyor. Euro Tether, euro fiyatına endeksli olması nedeniyle, yabancı para üniteleri üzerinden süreç yapmaya ilgi duyan kullanıcıları cezbetme potansiyeline sahip bir dijital trading aracı olarak öne çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Ayrıca böylesi bir yatırım alternatifinin, kripto paralar aracılığıyla euro ile trading imkânı sunduğunun altını çizen Ahmet Onur Yeygün, “Euro Tether’in ekosistemdeki pozisyonu finansal teknolojilerin geleceğine ait kıymetli sinyaller veriyor. 2023 planlamalarımız doğrultusunda tamamlanan bu listelemenin, Bitci kullanıcılarına daha gelişmiş bir trading atmosferi sunması bakımından önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz.” diye ekledi.

Önemli Not:

Bu duyuru, EUR₮ satış teklifi yahut satın alma teklifinin isteği değildir. Tether Limited ve Tether International Limited, sadece hizmet şartlarına uygun olarak EUR₮ satışı yapacak yahut yine alacaktır. Hizmet şartları hakkında daha fazla bilgi için tether.to/en/legal adresinden erişilebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap