Birtakım token satışları, Musk, CZ ve Buterin üzere isimler kullanılarak yapılıyor

Birtakım token satışları, Musk, CZ ve Buterin üzere isimler kullanılarak yapılıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Birtakım token satışları, Musk, CZ ve Buterin üzere isimler kullanılarak yapılıyor

Teksas ve öteki ABD eyaletlerinin finans düzenleyicileri, yapay zeka (AI) kullanarak faaliyetlerini gerçekleştirdikleri sav edilen “yatırım dolandırıcılarına” ihtar geçti.

Horatiu Caragaceanu, The Shark of Wall Street ve Hedge4.ai tarafından gerçekleştirilen TruthGPT coin (TRUTH) satışlarının, Elon Musk, Changpeng “CZ” Zhao ve Vitalik Buterin üzere isimlerin görsellerini kullanarak yapılmaya çalışıldığı ortaya çıktı.

Texas, New Jersey, Alabama, Montana ve Kentucky eyaletleri ise bu duruma karşı olduklarını belirtti.

Teksas Menkul Değerler Kurulundan Travis J. Iles, yapay zekanın berbata kullanımının devam ettiğini söyledi.

Düzenleyicinin savına nazaran TruthGPT coin, gelecekteki kripto fiyatlarını iddia etmek için makine tahsili yolunu kullanıyor ve Texas sakinlerine kayıt dışı ve müsaadesiz menkul değer hizmetleri sunmaya çalışıyor.

Örneğin, Kaliforniya ve Bükreş merkezli Caragaceanu, sıfır kıymete sahip coin’lerin yüksek kâr getirdiğini vaat ederek insanları kandırıyor.

Düzenleyiciler, Caragaceanu, The Shark of Wall Street ve Hedge4.ai’a ilişkin GPTX token’ların ve Hedge 4 NFT’lerinin de emniyetli olmadıklarını belirtiyor.

Hedge4.ai’ın Telegram kanalının kurucusu ise CoinDesk’le görüşmesinde “girişimlerinin bir aldatmaca olmadığını” ve “Amerikalılara GPTX satmadıklarını” vurguluyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap