Birleşik Krallık hükümeti, kripto düzenleme planını reddetti!

Birleşik Krallık hükümeti, kripto düzenleme planını reddetti!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Birleşik Krallık hükümeti, kripto düzenleme planını reddetti!

Birleşik Krallık hükümeti, FTX çöküşü üzere olayların yarattığı riskleri belirterek, milletvekilinin kripto gibisi kumarı düzenleme planlarını reddetti.

Birleşik Krallık hükümeti, Perşembe günü yayınlanan bir dokümanda, mevcut tekliflerinin FTX çöküşü üzere mevzuların yarattığı riskleri daha âlâ ele aldığını belirterek, milletvekilinin kripto gibisi kumarı düzenleme planlarını reddetti. Hazine, FTX’in çöküşünden dersler çıkardığını ve kumar yasasının kripto riskleriyle ilgilenmediğini söylüyor.

Hükümetten kripto düzenlemesine yönelik yorum geldi

Hükümet, milletvekilleri tarafından düzenlenen kripto düzenleme planı hakkındaki görüşlerini şu formda belirtti;

“Tek başına bir kumar düzenleme sisteminin, FTX müşteri fonlarının birleştirilmesi yahut klâsik finansal düzenleme kapsamındaki içeriden öğrenenlerin ticareti ve piyasa manipülasyonu ile temaslı problemleri düzeltmesi üzere bu risk faktörlerini ele alması pek muhtemel değildir.”

Ek olarak Birleşik Krallık hükümeti, dünyanın önde gelen 20 iktisadından maliye bakanları tarafından onaylanan Finansal İstikrar Kurulu’nun tavsiyelerine atıfta bulunarak, “Kumar yönetmeliğine güvenme önerisi, Hükümetin global standart belirleme organlarının tavsiyelerini yansıtan amaçlanan yaklaşımından temel bir sapmayı temsil edecektir” dedi. Ayrıyeten, ayrışmanın sadece kriptoyu açık denizlere iteceği ikazında bulundu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap